Tallinna BMX-kuningaks sai lätlane, peeti ka meistrivõistluste etapp

19. juulil tormasid jalgratturid alla elamusspordikeskuse Spot of Tallinn viiemeetrisest BMX krossi stardinõlvast, et selgitada isekeskis välja vanuserühmade kuningaid ja kuningannasid. BMX võistlus King of Tallinn toimus juba viiendat aastat. Edu saatis lätlasi, paar esikohta jäi ka kodumaile.

Peaauhinna eest võitlevaid mehi oli kohale tulnud kuus. Esikolmiku kohad hõivasid meie lõunanaabrid. Kuningaks kuulutati Edvards Glazers (Talava), kes võitis kõik kolm eelsõitu ja finaali, teine oli Filips Krists Rozitis (BMX Riga) ja kolmas Martins Emils Treimanis (Talava). Neljanda koha saavutas parima eestlasena Siim Lepik (TÜ ASK), viies oli Leo Autio (BMX Turku) ja kuues Ardo Oks (Peloton).

Kuninganna tiitli omandas kuninga noorem õde Liva Lizete Glazere (Talava). Teine oli Anni Annama (TÜ ASK).

Meeste ja poiste rühmade võitjatele pandi poodumil pähe sarvedega võitlusmütsid. Cruiseritel sai selle au osaliseks Roberts Treimanis (Talava), 16-aastaste seas Davis Janis Elbrets (Talava), 14-aastastest Tõnis Mugra (TÜ ASK), 12-aastastest Edvards Tuters (BMX Riga), 10-aastastest Patriks Krauklis (Valmieras Puikas), 8-aastatest Marks Švalkovskis (Marupe) ja 6-aastastest Ravel-Andero Laevik (Espoo Bike Club).

Võidukatele tüdrukutele anti kireva kujundusega nokamütsid. Esikoha võitsid 14-aastastest Mirjam Raun (TÜ ASK), 12-aastastest Adelina Karklina (Valmieras Puikas) ja 10-aastatest Riina Pietilä (Tampere Bike Club).

Päev varem toimus samal rajal Eesti noorte meistrivõistluste 2. etapp, mis on mõeldud 10-16-aastaste noorsportlaste seas medaliomanike väljaselgitamiseks BMX krossis.

16-aastastest poistest võitis Davis Janis Elbrets (Talava), ENMV arvestuses 1. koht Rikojan Tugedam (Velo). Nooremate poiste seas jäid etapivõidud Eestisse. 14-aastastest sai esikoha Tõnis Mugra (TÜ ASK), 12-aastastest Sten-Tristan Raid (TÜ ASK) ja 10-aastastest Konrad Kasemaa (Airpark).

14-aastastest tüdrukutest sai esikoha Mirjam Raun (TÜ ASK). 12-aastaste hulgas võidutses etapil Madara Kate Treimane (Talava), ENMV arvestuses 1. koht Ete Vapper (Airpark). 10-aastatest võitis Paula Palmiste (TÜ ASK).

Täiskasvanute ja juunioride Eesti meistrivõistlused BMX krossis toimuvad Spot of Tallinna rajal 15. augustil. Samas peetakse ka noorte meistrisarja finaaletapp.