Taaramäel vedas: eestlane kukkus otse pehmesse põõsasse

taarakas

Eesti profirattur Rein Taaramäe elas Valencia velotuuri eilsel viimasel etapil üle väga õnneliku kukkumise, kust pääses vaid ehmatusega.

Taaramäe kuulus etapil jooksikute seltskonda, kes aga lõpuni ees vastu ei pidanud. Nii tuli leppida 153. kohaga ja kokkuvõttes kuulus eestlasele 59. koht.

“Päeva tegi raskeks libe tee ohtrate ringteede ja kurvitamistega. Mitmel korral läks ratas ringteel alt ära ning esimene ja tagumine ratas driftisid külg ees. Olin juba asfaldile langemas, kuid ikka ja jälle tuli poole libisemise pealt pidamine tagasi,” meenutas Taaramäe oma Facebooki lehekülje vahendusel.

“Korra oli keset teed pisike ohutussaareke, mis eraldas sõiduridasid ning samal ajal paistis ees paremale kurv, mida oli 2x lihtsam läbida paremalt poolt. Kuus jooksikute grupis olevat kutti, kaasaarvatud mina, tegime hopsti ja hüppasime üle eraldusriba, kuid minu ees oleva kuti esiratas ei tõusunud piisavalt kõrgele ja jäi saare ääre taha kinni.”

“Mees pani kohe silmapilkselt maoli,” kirjutas Taaramäe. “Mina tegin õhus salto, kuid vint oli sees ja lendasin mitte asfaldile, vaid õnnelikult suure pehme tiheda põõsa otsa, mis tee ääres laius. Olgu kiidetud need külakesed, kes näevad vaeva oma rohealadega ja põõsaste istutamisega!”

Kokkuvõttes pälvis esikoha vanameister Alejandro Valverde (Movistar Team), jättes selja taha Astana Pro Teami ratturid Luis Leon Sanchezi (+0.14) ja Jakob Fuglsangi (+0.26).

Taaramäe teeb järgmise võistluse kaasa laupäeval Murcia ühepäevasõidul.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X