Taaramäe: ütlesin tiimile, et lähen võitma ja ei tahtnud oma sõnu süüa

Valga lähistel peetud maanteeratturite Eesti meistrivõistlustel võitis naiste eraldistardist sõidu Mari-Liis Mõttus. Meestest tuli üle kahe aasta meistriks Rein Taaramäe.

Lüllemäe pisut üle 30 kilomeetri pikkusel trassil näitas Rein Taaramäe parimat aega kõigis vaheajapunktides. Nii on tal koos neljapäevasega eraldistardi Eesti meistritiitleid juba viis. Edu tõi tark ja kontrollitud tegutsemine.

Ainsana võitjale vähem kui minutiga kaotanud Norman Vahtra jäi 34-aastasele Taaramäele finišis alla 42 sekundiga.

“Kuppelmaastik üles-alla, sihuke kaval rada. See on vana reegel, et allamäge sõites tuleb natuke tagasi hoida ja ülesmäge natuke üle enda võimete, et laskumisel jälle siis natuke kergemalt sõita,” selgitas Taaramäe ERR-ile.

“Kui laskumise osad liiga nii-öelda punases lasid, siis tõusudel enam seda jaksu ei oleks olnud. Selle ma testisin juba omal nahal trennis ära. Ja võib-olla see saigi siis noortele saatuslikuks. Adrenaliini ju tõmbab üles enne starti, tahad ikka kõvasti panna ja Reinule pähe teha,” sõnas värske Eesti meister.

2019. aasta MM-i eraldistardi seitsmes mees Tanel Kangert sel nädalal Eesti meistrivõistlustel ei stardi. Seega polnud ime, et temposõidus suutis Taaramäele tõsist konkurentsi pakkuda vaid teine kaasa teinud World Touri rattur Norman Vahtra.

Nii Vahtra kui täiskasvanute hulgas pronksi võitnud ja U-23 vanuseklassi Eesti meistriks tulnud Artjom Mirzojev paistsid silma tugeva distantsi teise poolega. Tiitlit kaitsnud Gleb Karpenko pidi leppima alles kaheksanda kohaga.
Kui esimest ja kolmandat kohta lahutas peaaegu kaks minutit, siis kolmanda ja kaheksanda koha vahe oli neljapäeval vähem kui 40 sekundit.

“Laskumistel ei pingutanud nii palju, et jõuaks tõuse rohkem sõita. Reinuga arutasime just, et võib-olla hoidsin liiga palju tagasi alguses, kui rada rohkem laskus. Ma olin juba alguses kaotanud kuue kilomeetriga 20 sekundit,” rääkis Vahtra.

Vahtra loodab Hispaania velotuuril kuuluda Israel Start-Up Nationi valikusse. Taaramäelgi on olnud plaan Vueltal kaasa teha. Nii Vuelta esimese kui viimase etapi puhul on tegemist individuaalse temposõiduga ja Taaramäel on seal võimalus kanda Eesti meistrisärki. Meistrisärk on kahtlemata oluline ka Taaramäe klubile, Belgias baseeruvale Intermarche-Wanty-Gobert’ile.

“Ma panin ise endale natuke pingeid peale, seadsin end lolli olukorda. Ma ütlesin Itaalia velotuurilt tulles, et ma lähen seda eraldistarti võitma, pakkige mulle kogu varustus kaasa. Ega ma ei tahtnud oma sõnu süüa. Sellepärast ma ka siin hoogsalt valmistusin ja see oli ka mu ainuke juunikuu eesmärk,” kinnitas Taaramäe.

Eesti meistrivõistlused jätkuvad pühapäeval, kui Valgas toimub grupisõit, kus koos Läti ja Leedu ratturitega selgitatakse ka Balti meister. Võistlusele saab kaasa elada ERR-i kanalite vahendusel.

MSen1 esikolmik: I Taavi Kannimäe (Hawaii Express), II Egert Purre (TRIPASSION TRIATLONIKLUBI), III Raimo Kivioja
MSen2 esikolmik: I Risto Reinpõld, II Helari Pallas (BIKE FANATICS CC), III Andre Kull (CC ROTA MOBILIS)
MSen3 esikolmik: I Väino Kaur, II Virgo Karu (Hawaii Express), III Kurmo Neemala (A&T SPORDIKLUBI)
MSen4 esikolmik: I Urmas Põldre; II Aimar Pedari (RAKVERE RATTAKLUBI SIPLASED), III Aivar Veri (VOOREMAA CENTRUM/RATTABAAS)
MSen5 esikolmik: I Urmas Karlson (AMPS), II Aimur Uuk (RAKVERE RATTAKLUBI SIPLASED), III Andres Kübar
MSport esikolmik: I Kristo Prangel (A&T SPORDIKLUBI), II Maikel Kuusma (TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE SPORDIKLUBI), III Mikk Teelahk (TRIPASSION TRIATLONIKLUBI)
Meesjuuniorid esikolmik: I Madis Mihkels (TARTU ÜLIKOOLI AKADEEMILINE SPORDIKLUBI), II Romet Pajur (CFC SPORDIKLUBI), III Frank Aron Ragilo
M16 esikolmik: I Gabriel Helmut Aduson (CFC SPORDIKLUBI), II Oliver Rüster (Peloton), III Oliver Mätik (KALEVI JALGRATTAKOOL)
MSen6 esikolmik: I Ülo Kuljus (HAANJA RATTAKLUBI), II Margus Merisalu (VELO), III Nikolai Fjodorov
MSen7 esikolmik: I Aapo Rammo (VELO), II Anatoli Männi (KALEVI JALGRATTAKOOL), III Anti Oot (VELO)
MSen8 esikolmik: I Ülo Treufeldt (KALEVI JALGRATTAKOOL), II Jüri Juul (KALEVI JALGRATTAKOOL), III Enn Kuusk (PÜHA LOOMAAED)

Vaata tulemusi SIIT

MEEDIAKAJASTUS:
ERR Sport
Taaramäe: ütlesin tiimile, et lähen võitma ja ei tahtnud oma sõnu süüa uudis ja videolugu
2021. aasta Eesti meistriks eraldistardis tuli Rein Taaramäe link
Postimees sport GALERII ⟩ Rein Taaramäe võitis järjekordse Eesti meistritiitli uudis ja galerii
Õhtuleht Sport Vueltaks valmistuv Taaramäe krooniti temposõidus Eesti meistriks uudis
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux Rein Taaramäe time trial champion of Estonia uudis
News.In Estonia CLM – Rein Taaramäe crowned for the 5th time ahead of Norman Vahtra uudis
TodayCycling Rein Taaramae Estonian time trial champion 2021 uudis

I. Rein Taaramäe (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux), 33 km trassil oli tema keskmine kiirus 49,1 km/h. II. koht Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) ja III: koht Artjom Mirzojev (Ampler Development Team)
2021.aasta Eesti meister maanteeratta grupisõidus on Mihkel Räim (HRE Mazowsze Serce Polski), II. Karl Patrick Lauk (Team Pro Immo Nicolas Roux) III. Alo Jakin (Peloton).

Fotogaleriid fotograaf Keteri Saan
Eraldistart 17.06.2021 võistluse tulemused ja galerii rajalt mehed siin naised siin galerii lisa siin autasustamise galerii siin

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X