Taaramäe tuli Kullamaal Jõeääre järel teiseks

520545hc042t27

Hawaii Express Estonian Cup maastikurattasarja Kullamaa etapi võitis Gert Jõeäär, kes edestas Rein Taaramäed ja Jostem Vaidemit.

“Tulin Kullamaale nautima. Lääne-Eesti on ju lame, mis siin ikka olla saab. Kolmandik oli sõidetud ja sain aru, et kui niimoodi edasi paneme, on tulemuseks kahetunnine lõigutrenn ja see ei pruugi hästi lõppeda,” kommenteeris maanteeproff Taaramäe.

“Veidi veel “praadisin” Jõeäärt ja poole peal ütlesin, et etapi jätan sulle, mäefiniši võtan ära. Rajameistri ees müts maha, heas mõttes “segased” läänlased. Selline rada kokku pandud, et hool ja hoobil polnud vahet. Respekt,” tegi Taaramäe finišis korraldusmeeskonnale kummarduse.

Finišis veeres esimesena üle Jõeäär, väikese vahega Taaramäe ja neli minutit hiljem Vaidem. Nagu öeldud, mäefiniši võit Taaramäele ja aktiivsusvahefiniš Jõeäärele.

Naistest võitis magusa võidu Janelle Uibokand, kuna seljataha jäi tugev konkurent Greete Steinburg.

Kiirenduskilomeetri võitis meestest Anti Arumäe, naistest Janelle Uibokand. Võistkondlikus arvestuses hõivas poodiumi kõrgeima astme Proshop Team, naiskondadest Hawaii Express/Cyclon.

Hawaii Express Estonian Cup maastikurattasari tõi osalejad Kullamaale esmakordselt. Aastaid sama etappi Marimetsa sarjas korraldanud SK Paralepa liitus sellel aastal üle-eestilise sarjaga ning läänlased pingutasid võõrustamiseks korralikult.

Rattamaratonide sarjas on ees kuuajaline paus, kuna alles septembri alguses antakse start Jõulumäe rattamaratonile.

https://sport.err.ee/969576/taaramae-tuli-kullamaal-joeaare-jarel-teiseks

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X