Taaramäe Tour de France’ile pääsemisest: kindlat ei ole siin midagi

605387h2f62t28

Rein Taaramäe (Direct Energie) teenis eelmisel nädalal lõppenud Rwanda velotuuril üldarvestuses teise koha. Tal tuli kümne sekundiga alla vanduda üksnes Eritrea ratturile Merhawi Kudusele (Astana).

“Eks ma ise olin pigem rahul, sest läksin sinna kahetiste mõtete-tunnetega. Hooaja paar sõitu läksid pigem jaanuarikuus põetud terviseprobleemi nahka,” kommenteeris Taaramäe intervjuus Vikerraadiole.

“Tundsin, et enesetunne läheb paremaks, aga ma ei olnud kindel, et Rwandaks taastub. Oht oli olemas, et enesetunne heaks läheb ja sellega kulmineerus ka talvine hooaja algus. Seal oli vaja tulemus teha ja õnneks sai ära tehtud.”

Hiljem tekkis kahtlusi, kas Kudus võitis velotuuri ausalt. Kõhklejate hulka kuulub ka Taaramäe. “Ma ei saaks öelda, et ta päris ausate võtetega sõitis. Rattasõidus juhtub kõik nii kiirelt – ringteedelt ja ohutussaartelt lõikamised käivad nii kähku, et seal ei ole aega läbi mõelda. Kahetsus tekib hiljem.”

“Aga see ei olnud ainuke koht. Näiteks kui tal lõhkes kumm, siis üks meeskonnakaaslane lükkas. Tal oli rahvuskoondis ka sõitmas ja dikteeris ka tema sõitu. Astana startis ainult nelja mehega ja Kudus lasi ka rahvuskoondisel enda heaks tööd teha. Ta oli selgelt eelisseisus, aga seda oli kõrvalt väga raske tõestada. Protestid küll sisse andsime, aga ta on Aafrikas nii populaarne, aga kohtunikud ei tahtnud midagi teha.”

Nüüd võtab Taaramäe väikse puhkuse ja hakkab siis järgmisteks sõitudeks valmistuma. “Plaanin siin seitse-kaheksa päeva sporti mitte teha. Lasen auru välja ja laen akusid. Uuesti hakkan võistlema aprilli alguses ja siis on ka mõned võidusõidud, aga ma nimesid ei nimeta, sest aprilliks otseselt ei valmistu.”

“Pigem üritaks järgmise vormikõvera maikuusse nihutada, sest seal on mul neli kolmepäevast velotuuri, mis peaks mulle hästi sobima: kolm sõidan Hispaanias ja ühe Prantsusmaal. Väga oluline periood, kus tahaksin meeskonnale teenida palju UCI punkte ja võib-olla jõuan ka võiduni. Täistabamus võiks jõuda alles juulis – see oleks suure unistuse realiseerimine, kui suudaks Tour de France’i etapi võita.”

Paraku pole kindel, kas Direct Energie võistkond üldse Prantsusmaa velotuurile pääsebki. Lootust siiski on. “Kindlat ei ole siin midagi. Kaks kohta on juba ära antud – Belgia meeskonnale üks ja teine läks Cofidisele. See oli eelmise aasta UCI punktide edetabeli järgi – need olid kaks juhtivat meeskonda.”

“Meil on kolm meeskonda ja vabu kohti on kaks – mille järgi täpselt otsustatakse, ei tea veel keegi. Aga kui võtta UCI punktid aluseks, siis oleme teistest pikalt ees. Aga see kõik peaks selguma aprilli lõpuks. Kas võetakse tabel aluseks või maksab selle koha keegi kinni – seda ei oska ma praegu öelda.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X