Taaramäe tiimikaaslane Girmay tegi Giro d’Italial ajalugu

Rein Taaramäe meeskonnakaaslane Biniam Girmay (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) tegi Giro d’Italia kümnendal etapil (Pescara – Jesi; 196 km) ajalugu, kui võidutses esimese Aafrika ratturina suurtuuril.
 
Viimasel kümnel kilomeetril oli rohkelt rünnakuid. Teiste seas üritasid üksi eest pääseda ka Simon Yates (Team BikeExchange – Jayco) ja Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix). Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux meeskond tegi aga väga head tööd, et finišisse jõuaks grupp koos ning nii teenis Girmay (4:32.07) karjääri esimese etapivõidu suurtuurilt. Kõige ohtlikum vastane oli Eritrea ratturile lõpuspurdis Van der Poel, kes siiski enne finišijoont sadulasse istus ja Girmay auks pöidla püsti viskas. Taaramäe sai kümnendal etapil 96. koha, kaotades tiimikaaslasele viie minuti ja kaheksa sekundiga.
 
Kokkuvõttes esiotsas suuri muutusi ei toimunud. Liidrina jätkab hispaanlane Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo), talle järgnevad portugallane Joao Almeida (UAE Team Emirates; +0.12) ja prantslane Romain Bardet (Team DSM; +0.14). Taaramäe on 32. positsioonil, jäädes liidrist maha 18 minuti ja 32 sekundiga.
 
Kolmapäeval on ratturitel ees üks velotuuri pikimaid, 203-kilomeetrine etapp Santacangelo di Romagnast Reggio Emiliasse.
Impression
X