Taaramäe tiimikaaslane avas Mallorcal meeskonna võiduarve

insta Rein Taaramäe´22

Mallorca Challenge’i teisel võistlusel, Trofeo Alcudial (UCI 1.1; Port d’Alcudia; 173,2 km) võidutses Rein Taaramäe (Intermarche-Wanty Materiaux) tiimikaaslane Biniam Girmany (3:50.48).

21-aastane Eritrea rattur edestas grupifinišis Ryan Gibbonsi (UAE Team Emirates) ja Giacomo Nizzolot (Israel – Premier Tech). Oma panuse võitu andsid viimasel kilomeetril head tööd teinud Aike Visbeek ja Pieter Vanspeybrouck.

Sõidu algfaasis eraldus peagrupist kolmeliikmeline jooksikutegrupp, kelle edu kärises vahepeal viiele minutile. Kui liidrid kätte saadi, üritati veel mitmel katsel grupist põgeneda, kuid tulutult. Seejärel sprintis mullu kuni 23-aastaste ratturite maailmameistrivõistlustel grupisõidus teise koha saanud Girmany nii võimsalt, et konkurentidel ei olnud enam midagi vastu panna.

„Uskumatult tore on jätkata meie tiimi võitjate mentaliteediga sealt, kust mullu pooleli jäime. Ma alustasin hooaega enesekindlalt ja mul on väga hea meel, et suutsin siin oma teisel võistlusel edestada maailma parimaid sprintereid. Mul oli tõusudel küll väga raske, aga tänu oma meeskonnakaaslastele jõudsin esimeses grupis finišisirgele ja olin võimeline võidu tiimile tooma. Tahan tänada ka kogu abipersonali,“ rääkis Girmany peale võistlust.

Reedel on Mallorcal kavas kolmas ühepäevasõit Trofeo Serra de Tramuntana (UCI 1.1; 158,9 km).

Foto: VeloNews/Intermarche-Wanty Materiaux

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X