Taaramäe tegi Romandia velotuuril 30-kilomeetrise soolosõidu

Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) tegi Romandia velotuuri (2.UWT) teisel etapil (La Neuveville – Saint-Imier; 165,7 km) 30-kilomeetrise soolosõidu, kuid saadi kätte ligi 20 kilomeetrit enne finišit.

Taaramäe kuulus päeva alguses peagrupilt eest sõitnud kuuemehelisse jooksikutegruppi koos Hermann Pernsteineri, Chris Hamiltoni, Davide Villella, Antwan Tolhoeki ja Jonathan Klever Caicedoga. Ligi 50 kilomeetrit enne finišijoont sõitis Taaramäe neilt tõusu peal omakorda eest. Peagrupis tegi tööd velotuuri üldliidri Rohan Dennise jaoks Ineos Grenadiers ning eestlane saadi kätte, kui sõita jäi veel ligi 20 kilomeetrit.

Etapivõidu teenis 36-mehelises grupifinišis itaallane Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious), edestades Patrick Bevinit (Israel Start-Up Nation) ja Marc Hirschit (UAE-Team Emirates). Esimesel etapil võidutsenud Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) jäi koos teiste sprinteritega maha viimasel tõusul. Taaramäe sai lõpuks 72. koha, kaotades võitjale kuue minuti ja 37 sekundiga.

Mägedekuninga arvestuses jätkab Taaramäe 26 punktiga kolmandal kohal Joel Suteri (Swiss Cycling; 38 p) ja Davide Villella (Movistar Team; 34) selja taga.

Kokkuvõttes jätkab velotuuri üldliidrina Dennis. Bevin kerkis teisele kohale, kaotades Ineos Grenadiersi ratturile kaheksa sekundiga, Geraint Thomas langes kolmandaks, jäädes meeskonnakaaslasest maha üheksa sekundiga. Taaramäe jätkab 66. kohal, kaotades liidrile seitsme minuti ja 11 sekundiga.

Velotuuri kolmandal etapil sõidavad ratturid 168,7 kilomeetrit Estavayeri teedel.