Taaramäe: talvel pean seljaga kõvasti tööd tegema

Rein Taaramäe müüs Tallinnas toimunud rattalaadal maha hooaja jooksul kogunenud varustuse. Aastas vaid viis komplekti riideid läbi sõitev Taaramäe kihutas võidu tänavu 30 päeva ja 4000 kilomeetrit vähem kui mullu.

“Mul oli hooaja algus otsekoheselt öeldes väga kehva. Siis jäin mõnest suurest võidusõidust kõrvale. Märtsis sõita ei saanud. Tour de France’i katkestamine võttis kümme võistluspäeva vähemaks. Oli märtsis kümme päeva sõitmata. See teeb paarkümmend. Seal väike vahe tuligi,” lausus Taaramäe ERR-ile.

Hooaja tipphetkeks peab Taaramäe Tour de France’i kümnendal etapil pälvitud kolmandat kohta. “Ma ei ole kunagi olnud nii pikalt üksinda ees Tour de France’i etapil. See tunne ja emotsioon, mis ma sealt sain, oli jõhker! Lõpuks olin küll kolmas, aga see oli tõesti minu tipphetk see aasta.”

Kokkuvõttes paneb ta hooajale viie palli süsteemis hindeks “kahe”. “Võit ja võtmata. Suurem tulemus jäi tegemata.”

31-aastane Taaramäe suuri muutusi uue hooaja ettevalmistuses ei tee. “Rutiinne protsess nagu on viimased kümme aastat olnud. Kolm-neli-viis tundi rattasõitu päevas ja üldised kehalised harjutused. Kuna Tour de France’il lõi see aasta seljaprobleem eriliselt esile, siis ma pean oma seljaga see talv väga kõvasti tööd tegema. Jätkub tegemist nii enne kui ka pärast rattasõitu. Tuleb tihe hall talv.”

Juba nädala pärast sõidab Taaramäe tiimi juurde Prantsusmaale esimesse laagrisse. “Kõige suurem eesmärk oleks muidugi võita üks etapp Tour de France’il. Kõigepealt tuleb sinna muidugi peale saada. Kuna me sõidame aastas 80 võidusõitu, siis ma loodan, et see võit ei tule pelgalt Tour de France’il. Et ma säran ka kuskil mujal. Muidu on natuke raske aastat vastu pidada. Et enesekindlust leida. Võiks olla vähe stabiilsem hooaeg.”

Kui tänavu oli Taaramäe Direct Energie’s prantslaste kõrval ainus välismaalne, siis uuel hooajal muutub meeskond rahvusvahelisemaks.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X