Taaramäe sai Araabia Ühendemiraatide velotuuril temposõiduetapil 52. koha, võitis Bissegger

Rein Taaramäe

Araabia Ühendemiraatide velotuuri kolmandal etapil sõideti üheksakilomeetrine temposõit, mille võitis šveitslane Stefan Bissegger (EF Education – EasyPost). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 52. koha ning jätkab kokkuvõttes 43. positsioonil.

Bisseggeri võiduajaks mõõdeti üheksa minutit ja 43 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 55,6 km/h. Ta edestas valitsevat maailmameistrit Filippo Gannat (Ineos Grenadiers) seitsme ja Tom Dumoulini (Jumbo-Visma) 14 sekundiga. Taaramäe kaotas võitjale 51 sekundit.

Bissegger kerkis etapivõiduga ka velotuuri liidriks. Ganna (+0.07) jätkab teisel ja Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix; +0.14) langes kolmandale positsioonile. Eelmise aasta võitja Tadej Pogacar (UAE Team Emirates; +0.18) hoiab viiendat kohta. Taaramäe jätkab võistlemist 43. tabelireal, kaotades liidrile 51 sekundiga.

Kolmapäeval ootab rattureid ees 181 kilomeetrit ning finiš on 18,7-kilomeetrise Jebel Jaisi tõusu otsas.