Taaramäe sai Araabia Ühendemiraatide velotuuril temposõiduetapil 52. koha, võitis Bissegger

Araabia Ühendemiraatide velotuuri kolmandal etapil sõideti üheksakilomeetrine temposõit, mille võitis šveitslane Stefan Bissegger (EF Education – EasyPost). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux) sai 52. koha ning jätkab kokkuvõttes 43. positsioonil.

Bisseggeri võiduajaks mõõdeti üheksa minutit ja 43 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 55,6 km/h. Ta edestas valitsevat maailmameistrit Filippo Gannat (Ineos Grenadiers) seitsme ja Tom Dumoulini (Jumbo-Visma) 14 sekundiga. Taaramäe kaotas võitjale 51 sekundit.

Bissegger kerkis etapivõiduga ka velotuuri liidriks. Ganna (+0.07) jätkab teisel ja Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix; +0.14) langes kolmandale positsioonile. Eelmise aasta võitja Tadej Pogacar (UAE Team Emirates; +0.18) hoiab viiendat kohta. Taaramäe jätkab võistlemist 43. tabelireal, kaotades liidrile 51 sekundiga.

Kolmapäeval ootab rattureid ees 181 kilomeetrit ning finiš on 18,7-kilomeetrise Jebel Jaisi tõusu otsas.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X