Rein Taaramäe paarissõidust abikaasaga: täiesti uus kogemus

Filter Temposarja viimane, kuues etapp sõideti Ääsmäel 09.06.2021 paarissõidu formaadis, kus taaskord noppis võidu, sellel hooajal juba viiendat korda valitsev temposõidu Eesti meister Gleb Karpenko, edestades üksi kõiki paare.

Gleb Karpenko võiduajaks oli 25-kilomeetrisel distantsil 31.38, mis teeb keskmiseks kiiruseks 47,4 km/h. Teise koha pälvis duo Risto Reinpõld – Andre Kull (32.28) ja kolmanda individuaalselt võistelnud Gert Kivistik (32.38). Sel hooajal kuuest etapist viis võitnud Karpenko teenis esmakordselt ka sarja üldvõidu.

Naiste seas oli võidukas Hanna Karoline Taaramäe, kes koos abikaasa Rein Taaramäega sõitsid 25 kilomeetrit ajaga 34.26. Teise koha sai Anett Tõnutare, kes sõitis koos Indrek Ottiga (34.47) ja kolmanda koha pälvis duo Karmen Reinpõld – Liisi Alamaa (36.19). Sarja üldvõidu teenis kuuest etapist kaks võitnud Taaramäe.

“15 aastat karjääri seljataga, aga täiesti uus kogemus – sõita paarissõitu koos õrnema soo esindajaga,” kommenteeris Rein Taaramäe ERR-ile. “Ma võtsin tavalise maanteeratta ja minu eesmärk oligi Hannale üldvõit kindlustada. Ta juhtis sarja ja sõitis eelmisel korral paarissõidu etappi täiesti üksinda. Täna tulime teistele natuke tagasi tegema.”

Hanna Karoline Taaramäe: “Eks see pani natuke meie abielu proovile. Aga kuna koostöö omavahel klapib, siis Rein teadis hästi, millised on minu vatid, mida hoidma peab ja minu meelest tuli meil sõit suurepäraselt välja.”

Kaheksakilomeetrisel jooksudistantsil teenis esikoha sarjas puhta töö teinud Aleksandr Kulešov, kelle ajaks oli 26.09. Teise ja kolmanda koha said Richard Kaup-Lapõnin (30.05) ja Kaarel Kuurmaa (30.34). Naiste arvestuses oli taas parim Anne-Ly Palm ajaga 31.24. Teise koha teenis Grete Maria Savitsch (34.07) ja kolmanda Iren Irbe (34.19). Sarja üldvõidu teenis Palm, võites kuuest etapist viis.

Filter Temposõidusari on küll selleks hooajaks läbi, kuid juba pühapäeval, 13. mail algab Filter Maanteekarikasari, kui võidu sõidetakse Kuusalu 28. rattarallil.

Allikas ja intervjuu ERR Sport

Pildigalerii Filter Temposari 6. etapp – Ääsmäe paarissõit

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X