Taaramäe: olen kuulnud kõlakaid, et mul on head šansid Tour de France’ile saada

2019 Estonian Cycling Championships - Viljandi Metall

Profirattur Rein Taaramäe usub, et tal on head võimalused pääseda meeskonna koosseisus nädala pärast algavala Tour de France’ile. Taaramäe sõnul on enesetunne ja tulemused alates aprillist paranenud.

Temposõidus neljandat korda Eesti meistriks tulnud 32-aastane Rein Taaramäe on mahtunud sel hooajal kolmel velotuuril ja ühel ühepäevasõidul esikolmikusse.

Tervise tõttu oli hooaja algus keeruline, aga alates aprilli lõpust paranesid enesetunne ja tulemused ning tartlane on puudust tundunud vaid raskematest võidusõitudest.

“Mida mägisemaks on läinud sõidud, seda paremaks on läinud tulemused ja enesetunne. Arvan, et olen heas konditsioonis,” ütles Taaramäe ERR-ile.

“Ma ei ole ajastanud mitte mingit tippvormi. Olen juba pikalt heas valges tsoonis olnud. Arvan, et see ka kestab, sest vahepeal tegin puhkuse ja läksin pärast sama hooga edasi. Pigem saab vorm paremaks minna.”

Taaramäe koduklubi, Pro Continental tiim Total Direct Energie on saanud kutse ka 8. juulil algavale Prantsusmaa velotuurile. Taaramäe kinnitusel selgub tema osalemine Tour de France’il esmaspäeval.

“Kuna see on meeskonnas kõige tähtsam sõit, siis tehakse valik alati pärast meistrivõistlusi esmaspäeviti. Igal pool maailmas on samal ajal meistrivõistlused,” lausus Taaramäe.

“Mingeid kõlakaid olen kuulnud, et mul on head šansid peale saada, aga eks esmaspäeval ole näha.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X