Taaramäe meeskonnakaaslane võitis kümne aasta järel suurtuuril taas etapi

Rui Costa

Vuelta 15. etapil (Pamplona – Lekunberri; 158,3 km) pälvis esikoha jooksikute hulgas sõitnud Rein Taaramäe meeskonnakaaslane Rui Costa (Intermarche – Circus – Wanty). 

36-aastane portugallane Costa edestas finišispurdiga sakslast Lennard Kämnat (Bora-Hansgrohe) ja Colombia ratturit Santiago Buitragot (Bahrain-Victorious). Seejuures on Costa jaoks tegemist karjääri neljanda suurtuuri etapivõiduga. Viimane esikoht pärineb kümne aasta tagusest Tour de France’ist. Vueltal ta varem võidutsenud ei olnud.

Laupäeval Vuelta velotuuri pooleli jätnud Taaramäe ütles tiimi juurest lahkumise hetkel, et võtab kogu ebaõnne endaga kaasa. Costa etapivõidu järel võib naljaga pooleks öelda, et mees pidas sõna.

Üldarvestuses jätkab esikohal ameeriklane Sepp Kuss (Jumbo-Visma), edestades meeskonnakaaslaseid Primož Roglicit (+1.37) ja Jonas Vingegaardi (+1.44).

Esmaspäeval on Vueltal puhkepäev.

Foto: La Vuelta

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X