Taaramäe: me pole Kangertiga kindlasti parimad sõbrad, aga oleme parimad trennikaaslased

Rein Taaramäe rääkis telesaates «Radar» sellest, miks ta peab ennast ja Tanel Kangertit pigem headeks trennikaaslasteks kui sõpradeks, ehkki kasvatud on lapsest peale koos.

1. novembril esilinastub film «Mäed, mida polnud» Vändrast sirgunud ning maailma tippu jõudnud rattaässadest Taaramäest ja Tanel Kangertist. Taaramäe naudib praegu Monaco päikese asemel Rakvere lähistel Mõdrikul Eestimaa ilma, sest saab nii olla koos abikaasa Hannaga. Oskab ta üldse ilma spordita elada?

«Ütlen ausalt, ei oska! Enam ei oska. Rattasõidust on praegu küll kopp ees, aga midagi on vaja kogu aeg teha,» sõnas Taaramäe.

Ent on nad Kangertiga parimad sõbrad? «Kohe kindlasti mitte, sest me oleme Taneliga niivõrd erinevad. Me küll juba tunneme-teame lapsepõlvest, aga juba koolipoisteeas olime üsna erinevad oma loomult. Me ei olnud parimad sõbrad, aga olime parimad trennikaaslased. Konkureerisime teineteisega trennis, see aitas mõlemal paremale tasemele jõuda. Muidugi Tanel oli noorena minust nii trennis kui ka võistlustel alati tugevam, mul oli üsna raske talle vastu saada,» rääkis Taaramäe. «Sõitsin pidevalt tema varjus.»

Tour de France’i parima noorratturi valget särki on siiski saanud kanda Taaramäe. «Võidutahe ja saavutustahe oli ehk mul suurem, sest poisikeseas ma neid võite väga ei saanud,» oskab ta ise tuua põhjenduseks sellele, miks karjääri alguses saatis suurtuuridel edu pigem teda, mitte Kangertit.

Kummal on perekonnas kuldsed käed, kas Reinul või Hannal? Mitmel ruutmeetril Monacos elatakse, kui tugevalt üksteise küljes kinni ollakse ning miks on Taaramäe nii otsekohene mees nagu ta on? Milline oli tema lapsepõlv ja miks ta filmitegijad endale nii lähedale lasi? Sellest ja muust räägib Taaramäe lähemalt juba «Radaris».

 

Allikas: sport.postimees.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X