Taaramäe lõpetas velotuuri Prantsusmaal kolmandana

616402h3ff4t63

Rein Taaramäe (Total Direct Energie) lõpetas Prantsusmaal peetud UCI 2.1 kategooria velotuuri Tour de l’Ain üldarvestuses kolmandana, kaotades võitjale Thibaut Pinot’le (Groupama – FDJ) minuti ja 25 sekundiga.

Pinot’ ja Taaramäe järele tuli teiseks šveitslane Mathias Frank (AG2R La Mondiale; +1.08). Kuue sekka mahtusid veel prantslane Elie Gesbert (Arkea Samsic; +1.38) ning venelased Aleksei Rõbalkin (Gazprom-RusVelo; +1.40) ja Artjom Nitš (Gazprom-RusVelo; +2.30).

Kolmeetapilise velotuuri tänasel viimasel osavõistlusel, mis kulmineerus kategooriavabal tõusul, tuli esimeseks Pinot, kes edestas 52 sekundiga Gesbert’d ja Rõbalkinit. Neljandana lõpetanud Taaramäe jäi võitjale alla 56 sekundiga.

Pinot võitis Tour de l’Ainil ka punkti- ja mägedearvestuse. Taaramäe oli nendes kategooriates vastavalt kuues ja 11.

Taaramäele on Tour de l’Ain olnud edukas ka minevikus: 2009. aastal võitis ta ühe etapi ning ka velotuuri kokkuvõttes ja mägede arvestuses. Mullu sai ta kokkuvõttes sarnaselt tänavusele kolmanda koha.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X