Taaramäe lõpetas Tšehhi tuuri kokkuvõttes 20. kohal

IWG-3

Šternberki linnas lõppenud nelja etapiga Tšehhi velotuuri (UCI 2.1) võitis sakslane Florian Lipowitz (Bora-Hansgrohe). Ühel päeval kolmanda koha pälvinud Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) lõpetas 20. positsioonil.

Tšehhi tuuri neljandal etapil sõideti 176,2 mägist kilomeetrit. 2,7-kilomeetrise soolosõidu järel teenis esikoha kodupubliku rõõmuks Adam Toupalik (Elkov-Kasper; 4:24.32). Pjedestaali madalamatele astmetele astusid Bora-Hansgrohe ratturid Ben Zwiehoff (+0.04) ja Lipowitz (+0.06). Taaramäe ületas lõpujoone 58. kohal, kaotades päeva parimale nelja minuti ja 35 sekundiga. Eesti valitsev grupisõidu meister Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) ja Romet Pajur (Team Lotto – Kern Haus) tulemust kirja ei saanud.

Üldarvestuses järgnesid Lipowitzile Zwiehoff (+2.20) ja Tšehhi rattur Jakub Otruba (ATT Investments; +2.44). Vueltaks valmistuv Taaramäe jäi sakslasest kaheksa minuti ja 50 sekundi kaugusele, mis andis üldises pingereas 20. koha.

Poolas jätkus World Touri sarja kuuluv 80. velotuur teise etapiga (Leszno – Karpacz; 202,9 km), kus Madis Mihkels (Intermarche – Circus – Wanty; +6.14) lõpetas 66. positsioonil. Lõputõusu otsas napsas esikoha sloveen Matej Mohoric (Bahrain – Victorious; 4:56.59), alistades portugallase Joao Almeida (UAE Team Emirates) ja poolaka Michal Kwiatkowski (Ineos Grenadiers; +0.04).

Mohoric kerkis liidriks ka üldarvestuses, edestades enne kolmandat etapp Almeidat nelja ja Kwiatkowskit kümne sekundiga. Mihkels jätkab võistlemist 66. positsioonil (+6.24). Kolmandal etapil sõidavad ratturid 162,3 kilomeetrit Walbrzychist Duszniki-Zdrojsse.

Hollandis peetud juunioride Rahvuste Karika sarja kuuluval velotuuril Watersley Junior Challenge teenis Markus Mäeuibo (MIX Cannibal Train Sharp) üldarvestuses 51. tulemuse, jäädes võidu pälvinud austraallasest Oscar Chamberlainist maha seitsme minuti ja kuue sekundiga. Teise koha sai prantslane Paul Seixas (+0.01) ja kolmanda norrakas Kasper Haugland (+0.02).