Taaramäe lõpetas Omaani velotuuri neljandana

Omaani velotuur (UCI 2.Pro) lõppes kolmapäeval 152,2-kilomeetrise etapiga, kus võitjad selgusid ligi kuue kilomeetrise järsu Green Mountaini otsas. Rein Taaramäe (Intermarche – Circus – Wanty) pälvis neljanda koha, kerkides samale positsioonile ka kokkuvõttes.

Taaramäe proovis etapivõidu järele minna, kui finišini oli jäänud veidi üle ühe kilomeetri. Tema tempole suutsid vastu panna vaid kolm meest, kelle seas teenis esikoha belglane Mauri Vansevenant (Soudal – Quick Step; 3:53.51). Lõpujoonel edestas ta velotuuri liidrisärgis sõitnud Matteo Jorgensoni (Movistar Team) ja prantslast Geoffrey Bouchard (AG2R Citroen; +0.12). Taaramäe kaotas võitjale 22 sekundiga. Martin Laas (Astana Qazaqstan Team; +16.33) sai 112. koha.

Velotuuri kokkuvõttes pälvis esikoha Jorgenson, edestades vaid ühe sekundiga Vansevenanti. Pjedestaali viimasele astmele mahtus Bouchard, kaotades võitjale 28 sekundiga. Taaramäe kerkis viimase etapiga kolme positsiooni võrra ning sai üldarvestuses neljanda koha, jäädes Jorgensonist 46 sekundi kaugusele. Laas (+45.17) lõpetas velotuuri 111. kohal.