Taaramäe: kui oled surnud, pole võimalik kiirelt laskuda

Rein Taaramäe (Direct Energie) saavutas Tour de France’i kümnendal, mägisel etapil kolmanda koha.

Taaramäe läks koos prantslase Julien Alaphilippe’iga teistelt jooksikutelt eest umbes 30 kilomeetrit enne lõppu, enne viimast tõusu leidis Quick-Stepi rattur aga jõudu ning jättis eestlase selja taha. Alaphilippe’ist sai esimene selle aasta Touril võidutsenud prantslane, viiest mäefinišist neljal punkte kogunud Taaramäed edestas lõpusirgel ka hispaanlane Ion Izagirre (Bahrain – Merida).

“[Alaphilippe] oli minust täna kahjuks tugevam,” rääkis Taaramäe portaalile cyclingpro.net. “Tunnen teda, sest kui saabusin Prantsusmaale, olid meil samad mentorid. Teame, et ta on heas vormis. Ma olen hea laskuja, aga kui oled juba surnud, ei ole võimalik kiirelt laskuda. Jäin temast maha.”

Taaramäe sai jooksikute grupis nõu pidada ka meeskonnakaaslase Lilian Calmejane’iga. “Ta nägi, et tempo on tema jaoks liiga kõrge, saatis mu teele ja jäi ise maha,” sõnas Taaramäe.

“Olen väga emotsionaalne, sest Touril võita pole kerge saavutus,” rääkis Alaphilippe finišis. “Jõudsin oma esimesel Touril kahe aasta eest sellele lähedale, aga nii võita on ootamatu, sest… mul pole sõnu, suudan praegu vaid oma perekonnast mõelda. Olen õnnelik, et suutsin nad õnnelikuks teha.”

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X