Taaramäe koduklubi taotleb tulevaks aastaks World Touri litsentsi

Direct Energie jalgratta profitiimi peamänedžer Jean-René Bernaudeau andis meediale teada, et tulevaks aastaks soovib meeskond tõusta World Touri tasemele.

Juba augustis tehakse rahvusvahelisele jalgratturite liidule (UCI) vastavasisuline taotlus, et pääseda kõige kõrgemasse seltskonda. Direct Energie nime on tiim kandnud 2016. aastast ja senised kolm hooaega on kuulutud prokontinentaal tasemele. See on World Tourist üks aste madalamal.

“Kahe ja poole aasta jooksul oleme võitnud 63 võidusõitu. Lõppenud Tour de France´il olime üks nähtavamaid meeskondi, kuigi võit jäi saavutamata. Aga meie võitlusvaim oli erakordne ja tulevikus tahame saada rohkem võimalusi enda tõestamiseks,” selgitas taotluse tegemise tagamaid Bernaudeau.

Kui prokontinentaal taseme klubid pääsevad suurtuuridele vaid tänu kutsetele, siis World Touri meeskondadele on Tour de France´il, Giro d`Italial ja Vueltal osalemine kohustuslik.

Direct Energie on viimastel hooaegadel suurtuuridest peale pääsenud vaid Tour de France´ile. Nii ka tänavu. Esimest hooaega sõidab meeskonna eest Rein Taaramäe, kellel on leping olemas ka tulevaks aastaks.

Allikas:sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X