Taaramäe koduklubi omanik: fenomenaalne edu Vueltal aitas meeskonnal tervikuna kasvada

Jean-Francois Bourlart

Rein Taaramäe koduklubi Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux osales mullu esmakordselt Hispaania suurtuuril. Klubi juhi Jean-Francois Bourlart’ sõnul aitas kohene fenomenaalne edu meeskonnal tervikuna kasvada.

Taaramäe võitis Vueltal kolmanda etapi ning kandis seejärel kaks päeva punast liidrisärki. Peale kümnendat etappi tõusis liidriks aga Taaramäega võistluse vältel ühes toas elanud Odd Christian Eiking. 27-aastase norralase seljas oli punane liidrisärk seitse päeva.

“Meie ratturid teenisid klubi esimeselt Vueltalt etapivõidu ning kandsid üheksa päeva punast liidrisärki – see on erakordne! Sellest enamgi mäletan, kuidas kaitsesime oma liidrit ja tema positsiooni. Vuelta oli meie tiimi jaoks murdepunktiks. Tundsin, kuidas selle võistluse jooksul muutusid pilgud meie suunas. Selline uus vastutus kasvatas meie meeskonda kõvasti. Võime olla uhked sellise fenomenaalse esitluse üle,“ avaldas Bourlart.

Kokkuvõttes lõpetas Eiking velotuuri 11. ning Taaramäe 55. kohal. Kui Taaramäe jätkab uuel hooajal Intermarhe – Wanty – Gobert Materiaux ridades, siis Eiking liitus 2022. ja 2023. aastaks klubiga EF Education – Nippo.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X