Taaramäe klubi sai vabapääsme maailma kuulsaimale ühepäevasõidule

direct

Maailma kuulsaima ühepäevasõidu Pariis-Roubaix’ korraldaja ASO jagas tänavusele jõuproovile seitse vabapääset, millest ühe sai Rein Taaramäe tööandja Direct Energie.

14. aprillil toimuvale võidusõidule teenisid wild card’i kõik viis Prantsuse Pro Continental tiimi: lisaks Direct Energiele veel Cofidis, Delko Marseille Provence, Team Arkea-Samsic ja Vital Concept – B&B Hotels. Kaks viimast piletit said Wanty-Gobert Cycling ja Roompot-Charles. Kõik eelpool nimetatud Prantsuse klubid said wild card’i ka Pariis-Nice’ile.

Direct Energie panustab Pariis-Roubaix’l kindlasti 2014. aastal seal võidutsenud Niki Terpstrale, Pariis-Nice’il saab ilmselt võimaluse särada Rein Taaramäe. Eelmisel aastal võitis munakivilõikude poolest (kuri-)kuulsaks saanud Pariis-Roubaix’ Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), Pariis-Nice’il pälvis esikoha Marc Soler (Movistar).

See on viimane hooaeg, kui korraldajad saavad ise kõikide wild card’ide osas otsuse langetada. Alates järgmisest aastast on kolmel paremal Pro Continental tiimil õigus (mitte kohustus) osaleda klassikutel ja kaks paremat klubi saavad kutse suurtuuridele.

Allikas: marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X