Taaramäe klubi juht selgitas, miks nad Girost loobuvad

direct2

Rein Taaramäe koduklubi Total Direct Énergie mänedžer Jean-René Bernaudeau kinnitas liikvele läinud kuulujuttu, et järgmisel aastal Giro d’Italial ei osaleta. Total Direct Énergie saavutas tänavu Pro Continental tasemel esikoha ja tagas sellega automaatselt pileti kõikidele World Touri jõuproovidele. Kui World Touri tiimidel on kohustus kõrgeima tasemega võistlustel osaleda, siis Pro Continental klubid võivad oma kohast loobuda.

Bernaudeau sõnul käib kolm suurtuuri 24 ratturiga Total Direct Énergiele üle jõu. Ilmselt osaletakse Tour de France’il ning valitakse liidrirolli kandvatele Niki Terpstrale, Lilian Calmejanele ja Niccolò Bonifaziole sobivaid võidusõite. Bernaudeau andis mõista, et pigem keskendutakse Prantsusmaal ja lähiümbruses toimuvatele jõuproovidele.

“Meie võistkond ei ole piisavalt tugev, et olla edukas Milano-San Remol, Flandria võidusõitudel, Girol ja Touril. Ajal, kui kindlustasime oktoobris Pro Continental sarja võidu, oli meil meeskond peaaegu komplekteeritud ning meil ei olnud aega, et koosseisu muuta,” selgitas Bernaudeau.

Ungaris algava Giro korraldaja RCS Sport Mauro Vegnil on nüüd võimalus kutsuda aasta esimesele suurtuurile rohkem Itaalia klubisid.

Allikas:marathon100.com

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X