Taaramäe kerkis Romandias temposõidu etapi järel TOP20 sekka

Rein Taaramäe

Šveitsis jätkunud Romandia velotuuri (2.UWT) kolmandal etapil sõideti 18,75-kilomeetrine temposõit, kus Rein Taaramäe (Intermarche-Circus-Wanty) pälvis 15. koha. Üldarvestuses tõstis see eestlase 19. positsioonile.

Päeva kiireimat aega näitas hispaanlane Juan Ayuso (UAE Team Emirates), kelle tulemuseks mõõdeti 25 minutit ja 15 sekundit. Ameeriklane Matteo Jorgenson (Movistar) kaotas talle viie ja tiimikaaslane Adam Yates 17 sekundiga. Taaramäe jäi etapivõitjale alla 34 sekundiga.

Ayuso kerkis esikohale ka üldarvestuses, edestades Jorgensoni 18 ja Tobias Fossi (Jumbo-Visma) 19 sekundiga. Taaramäe kerkis temposõidu järel 19. positsioonile, jäädes hispaanlasest ühe minuti ja kolme sekundi kaugusele.

Laupäeval sõidetakse Romandia velotuuril 161-kilomeetrine etapp, mis lõpeb Thyon2000 otsas (20,9 km; 7,6 %). Mitmepäevasõidu avaetapil avaldas Taaramäe, et tahab parimat tulemust jahtida just sellel etapil.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X