Taaramäe katkestas Valencia velotuuril, Yates teenis etapivõidu

549928h855ct28

Rein Taaramäe (Direct Energia) katkestas Valencia velotuuri (UCI 2.1) neljandal etapil 32. kohalt. Mägise sõidu võitis briti rattur Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Yatesil kulus 188-kilomeetrisel etapil finišisse jõudmiseks neli tundi, 54 minutit ja 57 sekundit. Sama aja sai kirja Yatesi järel lõpetanud valitsev maailmameister Alejandro Valverde (Movistar Team). Kaks sekundit hiljem jõudsid finišisse Astana Pro Teami ratturid Pello Bilbao ja Ion Izagirre. Taaramäe katkestamise põhjuseks oli tekkinud põlvevalu, millest rattur loodab 1-2 kergema päevaga lahti saada.

Enne viimast 88-kilomeetrist siledat etappi juhib velotuuri Izagirre. Teisele ja kolmandale kohale kerkisid hispaanlased Valverde ja Bilbao, kes jäävad kaasmaalasest maha seitsme sekundiga. Yates kerkis kaheksandaks (+0.34) ning siiani liidrisärgis sõitnud norralane Edvald Boasson Hagen langes üheksandaks (+0.46).

Velotuur lõpeb pühapäeval.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X