Taaramäe ja Räime tööandjal on šanss pääseda Giro d’Italiale

israel-cycling-academy-rattur-mihkel-raim-84955467

Aasta esimese suurtuuri Giro d’Italia korraldaja RCS Sport andis teada, et jaanuari keskpaigas tehakse teatavaks kutsetega tuurile pääsevad meeskonnad.

Tänavu on Giro korraldajatel võimalus viimast korda omal valikul jagada neli vabapääset prokontinentaal tasemega klubidele. Tulevikus kahaneb see arv kahe peale, kuna uue süsteemi kohaselt saavad lisaks World Touri tiimidele automaatse pääsme suurtuuridele ka 2019. aasta Europe Touri reitingu kaks kõvemat klubi.

Üks vabapääse läheb sel korral kindlasti Androni-Sidermec meeskonnale, mis võitis 2018. aastal Itaalia Ciclismo Cupi ehk oli edukaim klubi kodukamara võistlustel.

Ülejäänud kolmele kohale on portaali Cyclingnews andmetel peamisi kandidaate viis – Itaalia klubid Bardiani-CSF, Nippo-Vini Fantini ja Neri Sottoli-Selle Italia-KTM, lisaks Prantsusmaa tiim Direct Energie ning mullu Giro d’Italial suurtuuride debüüdi teinud Israel Cycling Academy.

Taaramäe praegune tööandja Direct Energie osales viimati Girol 2014. aastal, Europcari nime all.

2019. aasta Giro d’Italia algab 11. mail Bolognas ja lõpeb 2. juunil Veronas.

Allikas: sport.delfi.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X