Taaramäe ja Kangert Tour de France’il ei osale

Eesti profiratturi Rein Taaramäe kodumeeskond Team Total Direct Energie nimetas esmaspäeval need mehed, kes esindavad tiimi laupäeval algaval Tour de France’il. Eestlane kaheksa ratturi sekka ei mahtunud. Oma eemalejäämisest teatas ka Tanel Kangert (EF Pro Cycling).

Prantsusmaa klubi valikusse kuuluvad kohalikud mehed Lilian Calmejane, Anthony Turgis, Mathieu Burgaudeau, Romain Sicard, Fabien Grellier, Jerome Cousin, Geoffrey Soupe ning itaallane Niccolo Bonifazio.

Taaramäe on Touril osalenud aastatel 2010-15 ning 2018-19. Mullu lõpetas ta üldarvestuses 66. kohal, tema parimaks saavutuseks on 2011. aastal kokkuvõttes saadud 11. koht.

Prantsusmaa velotuuril ei osale ka hiljuti Austraalia tipptiimi Mitchelton-Scottiga käed löönud Tanel Kangert (EF Pro Cycling). “Mõistagi on meel pisut kurb, et Touril ei sõida, kuid ma ei taha pelgalt linnukest kirja saada ja kümnendal päeval tiimile teada anda, et olen omadega täiesti läbi. Palusin leida värskem mees,” kinnitas Kangert intervjuus Delfi Spordile, et tegi loobumisotsuse ise.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X