Taaramäe ja Ebras võitsid Filter Temposarja viienda etapi Maardus

Rein Taaramäe

Maardus peetud Filter Temposarja viiendal etapil pälvisid 14-kilomeetrisel võistlusmaal esikohad valitsev Eesti meister Rein Taaramäe ja Elisabeth Ebras. Seitsmekilomeetrisel jooksudistantsil olid parimad Janar Juhkov ja Iren Irbe.

Maardu, Ülgase ja Manniva vahelisel teelõigul peetud klassikalisel edasi-tagasi võistlusel pälvis Taaramäe esikoha ajaga 17.13, mis teeb keskmiseks kiiruseks üle 48 km/h. Valitseva Eesti meistri selja taga käis tihe konkurents teisele kohale. Vaid sekundilise paremusega edestas veel juunioride klassi kuuluv Frank Aron Ragilo (+23,3) Artjom Kösterit (+24,3). Neljanda ja viienda kohaga pidid leppima samuti juunioride seas sõitvad Romet Pajur (+28,1) ja Lauri Tamm (+35,4). Kuues oli Mikk Bauer (+43,9).

Naiste hulgas oli kiireim juunioride klassi kuuluv Elisabeth Ebras, kelle tulemuseks mõõdeti 20.16. Teise koha sai Hanna Karoline Taaramäe (+11,8) ja kolmanda Aidi Gerde Tuisk (+38,6). Kuue parema sekka mahtusid veel juunioride temposõidu Eesti meister Laura Lizette Sander (+1.00,9), Karmen Reinpõld (+1.06,6) ja Relika Toome (+1.27,2).

Jooksudistantsil ei saanud taaskord keegi vastu Juhkovile, kes sai ajaks 24.29. Ta edestas Kaido Vooglat 59,1 sekundiga ning Alar Luike ühe minuti ja 12,6 sekundiga. Naiste seas oli kiireim üldarvestuses kõrgel viiendal kohal lõpetanud Irbe ajaga 28.58. Teise koha sai Jana Väli (+1.40,2) ja kolmanda Katriin Ever (+2.26,3).

Filter Temposarja finaaletapp toimub 13. augustil Viimsis, kus sõidetakse ratastega 14 kilomeetrit ja joostakse kaheksa kilomeetrit.

Foto: Kristjan Kivistik/AeroBike

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X