Taaramäe ei osale Tour de France`il: ütlesin spordidirektoritele, et enesekindlust pole, et suudaks Touri lõpetada

eesti-jalgrattakoondise-pressikonverents-rein-taaramae-90680261

Eesti rattaprofi Rein Taaramäe tööandja Team Total Direct Energie andis täna teada nende meeste nimed, kes esindavad tiimi tänavusel Tour de France‘il. 33-aastane eestlane seekord meeskonda ei kuulu.

„Ei tea milles asi – juulis-augustis oli seisund väsinud ning ma ei lõpetanud ühtki võidusõitu, olin täiesti augus. Tundub, et tippvorm jäi koroonapausi aega. Vestlesin meeskonna spordidirektoritega, ütlesin, et enesekindlust pole, et suudaks Tour de France’i lõpetada ja mulle oleks parem, kui velotuurist loobuks. Muidu võib juhtuda, et raiskan kolm nädalat lihtsalt aega,” sõnas Taaramäe Eesti Päevalehele ja Delfile.

Taaramäe, nagu Tanel Kangertki, tahab startida ja enesetunnet proovida Tirreno – Adriatico mitmepäevasõidul ning kui kõik sujub, minna 20. oktoobril algavale Hispaania velotuurile. „Ma pole käegalööja ning üritan viimseni,” kinnitas Taaramäe.

Team Total Direct Energie eest sõidavad tänavusel Tour`il itaallane Niccolò Bonifazio ning prantslased Lilian Calmejane, Anthony Turgis, Mathieu Burgaudeau, Romain Sicard, Fabien Grellier, Jerome Cousin ja Geoffrey Soupe.

Taaramäe on Tour de France’il osalenud kaheksal korral – aastatel 2010-15 ja 2018-19 – ning tema parimaks kohaks on 2011. aastal saavutatud 11. positsioon. Mullu lõpetas ta 66. kohal.

Tänavune Tour de France algab sel laupäeval.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X