Taaramäe arvuti abil treenimisest: põnev, aga praegu mind ei ahvatle

taarakas

Eesti profirattur Rein Taaramäe virtuaaltreeningutest võrreldes nooremate konkurentidega ei vaimustu. Siiski möönab ta, et nii ka maailma tippu kuuluvad mehed on istunud pooled trennidest arvuti ees.

“Viimasel ajal on nooremate ratturite generatsioon hakanud arvuti ees pukki väntama. Ekraanil jookseb ees siis virtuaalne ratturi kuju ja n-ö mängust ei puudu ka teised osalejad, kes live‘is samal ajal pukil väntavad,” kirjutas Taaramäe oma Facebooki leheküljel.

“Põnev, aga praegu mind ei ahvatle. Võibolla ei hakkagi, sest ma olen juba ratturi keskeas ja nagu ikka vanadele kaladele uued asjad nii kergelt külge ei hakka.”

Taaramäe tõi näiteks oma meeskonnakaaslase, praeguseks 38-aastase Sylvain Chavaneli. “Kui teised sõidavad power-meetrite ja aerointegreeritud lenksudega, siis Chavanelil on vanakooli mehele omaselt käe peal kell, kust ta loeb kiirust, pulssi ja km ning lenksupikendus on tal vana hea traditsiooniline, mis tuleb velo külge monteerida ja kuhu tuleb lenks külge kruvida.”

“Ega ma virtuaaltreeningut ei laida. Kui ratturile selline treeningsüsteem meeldib, siis andku minna! Liigutus on ju sama mis maanteel ja ma tean ka mõnda kutti, kellel World Touri võidud taskus, kuid vähemalt pooled treeningud tehtud arvuti ees.”

Taaramäe ise lõpetas äsja kolmenädalase treeninglaagri Sierra Nevadas ja tegi seejärel nädalavahetusel ka paar sõitu, kus ta teadlikult esimest viiulit ei mänginud. Laager läks suurepäraselt, kuigi lõpus pidi ta väsimuse tõttu hoogu maha võtma.

“Panin intensiivsusega üle, kuid sain õigel ajal jaole ning laagri lõpus tegelesin rohkem niisama uina-muinatamisega ja kui mäe otsast alla sain, siis oligi enesetunne jonksus.”

Järgmisena ootavad ees laupäevane Induraini klassik Baskismaal ja nädal hiljem kolmepäevane Ardennes’i velotuur Prantsusmaal. Suuremaid saavutusi ihkab Direct Energie särgis sõitev eestlane aga suvistelt tuuridelt.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X