Taaramäe alustas oma neljandat Giro d’Italiat 43. kohaga, etapivõidu pälvis Evenepoel

Itaalias alanud Giro d’Italial võidutses esimesel etapil, 19,6-kilomeetrises temposõidus Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step). Ainsa eestlasena stardis olev Rein Taaramäe (Intermarche-Circus-Wanty) sai 43. koha.

Aasta esimese suurtuuri üldvõidule üks peamisi favoriite Evenepoel võidutses avaetapil tulemusega 21 minutit ja 18 sekundit, mis teeb keskmiseks kiiruseks 55,2 km/h. Teise koha teenis kahekordne temposõidu maailmameister Filippo Ganna (INEOS Grenadiers; +0.22) ja kolmanda koha Joao Pedro Almeida (UAE Team Emirates; +0.29)

Teised favoriidid kaotasid Evenepoelile juba avaetapiga kõvasti aega. Primož Roglic (Jumbo-Visma) kaotas 23-aastasele belglasele 43, Jay Vine (UAE Team Emirates) 46 ning Geraint Thomas (INEOS) ja Aleksandr Vlassov (Bora-Hansgrohe) 55 sekundiga. Eesti valitsev temposõidu meister Taaramäe jäi Evenepoelist ühe minuti ja 40 sekundi kaugusele.

Pühapäeval ootab rattureid 204-kilomeetrine etapp Teramost San Salvosse.