Taaramäe alustas Baskimaa velotuuri 165. kohaga, Sander Belgias TOP15 hulgas

Laura Lizette Sander

Esmaspäeval Põhja-Hispaanias alanud Baskimaa velotuuril (2.UWT) sõideti avaetapina kümnekilomeetrine temposõit, kus valitsev Eesti meister Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) sai 165. koha. Belgia ühepäevasõidul Ronde de Mouscron (UCI 1.1; 122,5 km) pälvis naiste Eesti valitsev meister Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG) 14. koha.

Taaramäe kaotas Iruni lähiümbruses peetud temposõidus võitjale, sloveen Primož Roglicule (Bora-Hansgrohe; 12.34) kahe minuti ja 35 sekundiga. Teise aja sõitis välja austraallane Jay Vine (UAE Team Emirates; +0.07) ja kolmanda koha taanlane Mattias Skjelmose (Lidl – Trek; +0.10). Valitsev maailmameister Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step; +0.11) lõpetas neljandana. Teisipäeval sõidetakse velotuuril 160 kilomeetrit Iruni linnast Kanbosse.

Belgias peetud ühepäevasõidul Ronde de Mouscron võidutses grupifinišis poolatar Daria Pikulik (Human Powered Healht; 3:09.16). Teise koha pälvis soomlanna Anniina Ahtosalo (Uno-X Mobility) ja kolmanda koha itaallanna Martina Fidanza (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team). Sander kaotas võitjale seitsme sekundiga ja 27. koha pälvinud Elisabeth Ebras (UAE Development Team) 19 sekundiga. Aidi Gerde Tuisk (Team Coop-Repsol) kukkus ja tulemust kirja ei saanud.

„Kuigi kukkumisi oli palju, siis endal õnneks väga ohtlike olukordi polnud,“ ütles Sander. „Tunne oli hea ja olin ilusasti positsioonil. Finišis andsin endast kõik. Abi polnud mul tiimikaaslastelt kahjuks saada, seega pidin ise võitlema.“

Belgias lõppenud juunioride nelja päeva pikkusel velotuuril Trixxo Ster van Zuid-Limburg (UCI 2.1) Joonas Jaht (Gepla-Watersley R+D Road Team) tulemust kirja ei saanud. Seejuures alustas eestlane mitmepäevasõitu väga hästi, kui sai 6,4-kilomeetrisel eraldistardist sõiduga avaetapil kümnenda koha. Teisel etapil oli Jaht 55. ja kolmandal 94.. Üldarvestuses pälvis lõpuks esikoha belglane Cedric Keppens (AVIA-Rudyco Cycling Team), edestades kaasmaalast Seppe Geerincki (Crabbe-Dstny U19) 13 ja tšehhi Pavel Šumpikut (Roman Kreuziger Cycling Academy) 17 sekundiga.