Taanlased teenisid MK-etapil Nove Mestos kolm esikohta, eestlased kõrgesse mängu ei sekkunud

Joosep Mesi

Tšehhis Nove Mestos jätkus maastikuratturite maailma karika sari olümpiakrossi sõitudega. Nii meesjuunioride kui kuni 23-aastaste meeste seas eestlased kõrgesse mängu ei sekkunud.

Kuni 23-aastaste meeste hulgas alistas taanlane Vedersö Oliver Sölvhöj (1:08.27) finišijoonel šveitslase Dario Lillo kahe sekundiga. Pronksise autasu heitlusest väljus võitjana hollandlane Tom Schellekens (+0.41). Joosep Mesi kaotas võitjale kolme ringiga ning sai kirja 129. tulemuse.

Meesjuunioride konkurentsis läks võit samuti Taani, kui uhke soolovõidu teenis Albert Philipsen ajaga 1:04.55. Teise koha pälvis norrakas Sivert Ekroll (+0.38) ja kolmanda koha tšehh David Friedel (+1.16). Matthias Mõttus kaotas võitjale kahe ringiga ning sai 135. koha.

Kuni 23-aastaste naiste seas võidutses taanlanna Heby Sofie Pedersen (1:09.21), jättes selja taha šveitslanna Ginia Caluori (+0.30) ja kanadalanna Emily Johnstoni (+1.20). Naisjuunioride hulgas olid parimad ameeriklanna Andie Aagard (1:03.19), norralanna Kamilla Aasebo (+0.47) ja kanadalanna Ava Holmgren (+0.48).

Pühapäeval on võistlustules eliitnaised ja -mehed. Eestlastest on stardis Janika Lõiv, Mari-Liis Mõttus, Merili Sirvel ja Kirill Tarassov.

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajad Schenker, Scania, EHL Profiles, Rand & Tuulberg, Jetoil.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X