Taanlased teenisid kodus kolmikvõidu, Kivistik 20.

Gert Kivistik

Taanis peetud ühepäevasõidul GP Herning (UCI 1.2; 179,4 km) võidutses kodupubliku rõõmuks 65-kilomeetrise soolosõidu järel Mathias Norsgaard. Gert Kivistik (ATT Investments) lõpetas 20. kohal.

Norsgaardi järel jõudsid pjedestaalile veel tema kaasmaalased Rasmus Bögh Wallin (Restaurant Suri – Carl Ras; +1.02) ja Michael Valgren (Taani koondis; +1.02). Kivistik kaotas võitjale nelja minuti ja viie sekundiga. Võistluse ajal jooksikute hulka kuulunud valitsev Eesti grupisõidu meister Mihkel Räim tulemust kirja ei saanud.

„Kas me just selle 20. koha järgi siia tulime, aga asi seegi, et olin peaaegu lõpuni mängus sees,“ ütles Kivistik peale võistlust. „Räim püsis jooksikute grupis päris pikalt, kuid lõpuks tulin ühe suurema grupiga neile ette järgi. Tegemist oli esimese kuumema võistlusega ja sõidu viimases osas hakkas mitmest kohast krambitama. Kui eelviimasel kruusasektoril oleks olnud vaja ees ära püsida, siis minul seal seda minekut enam ei olnud. Sama lugu oli Mihkliga, keda samuti krambid kimbutasid.“

Võistlusel sai tulemuse kirja 39 ratturit. Pühapäeval stardivad nii Kivistik kui Räim 108. Tour of Funen ühepäevasõidul (UCI 1.2).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X