Taanis algaval maastikurattamaratoni MM-il on stardis viis eestlast

UCI MTB Marathon World Championships - Elba Island 2021 Peeter Pruus

Maailma parimad maastikurattasõitjad kogunevad 17. septembril Taanis Haderslevis maastikurattamaratoni (XCM) maailmameistrivõistlusteks, kus vikerkaarevärviliste meistrisärkide eest on võistlemas 152 meest ja 60 naist üle maailma. Eestit esindavad MM-il eliidi arvestuses Peeter Pruus, Peeter Tarvis ja Josten Vaidem, ning naistest teevad stardi Janelle Uibokand ja Liisa Ehrberg.

Starti asuvad eestlased on kodumaal olnud võidukad, Janelle Uibokand pälvis hiljuti Bosch Eesti maastikurattasarja üldvõidu ja Liisa Ehrberg oli hooaja parim Hawaii Express Estonian Cup´il. Augustis aga krooniti maastikumaratoni Eesti meistriteks Peeter Tarvis ja Janelle Uibokand. Olümpiakrossi Eesti meistri tiitliga pärjati tänavu Josten Vaidem, kes oli ka lühirajasõidus poodiumi teisel astmel. Peamiselt välismaal võistlev Peeter Pruus on Hispaanias baseeruva meeskonnaga Buff MTB Team olnud võidukas Lõuna-Euroopas.

MM-i ajakava Haderslev´is laupäeval 17. septembril (Taani on -1 tund)
08.30 UCI Mountain Bike Marathon World Championships, mehed eliit
08.50 UCI Mountain Bike Marathon World Championships, naised eliit

Eelmise aasta UCI maastikurattamaratoni maailmameistrivõistluste võitja austerlanna Mona Mitterwallner on pärast head UCI maailmakarikahooaega olümpiakrossis (XCO) valmis võistlema tiitli nimel Pauline Ferrand-Prévot’ga, kes võitis tänavu UCI maastikuratta MM-il nii lühirajasõidu (XCC) kui ka olümpiakrossi (XCO) tiitlid vaid mõned nädalad tagasi oma kodumaal Prantsusmaal, Les Getsis. Ka meeste arvestuses on kohal UCI maastikurattamaratoni MM-i eelmise aasta esikolmik – Andreas Seewald Saksamaalt, Diego Alfonso Arias Cuervo Kolumbiast ja José Dias Portugalist.

UCI maastikurattamaratoni maailmameistrivõistluste rada Haderslevis on kiire, sõitjad võtavad ette 40 km pikkuse ringi, mis sisaldab umbes 500 meetrit tõusu. Mehed sõidavad kolm ja naised kaks ringi. Kokku on naiste võistlusmaa pikkus 87,5 km ja meestel 120 km. Kuna marsruut on vähem tehniline, siis võidule pääsevad sõitjaid, kes suudavad kõrgele tempole vastu pidada.

Sel suvel algas Tour de France samuti Taanist ja kulges läbi linnade kolmepäevase festivalina. Kolmandal etapil läbis peloton ka Haderslevi Nørregade’is, kus kulgeb ka 2022. aasta UCI maastikurattamaratoni MM-võistluste marsruut. Võistlus teatavasti kulmineerus Prantsusmaal, kus taanlane Jonas Vingegaard tõusis poodiumi kõrgeimale astmele.

Varasemalt on Taani MM võõrustajaks olnud 2019. aastal kui võistlused toimusid Bogense-s. Järgmised 2023. aasta UCI jalgratta maailmameistrivõistlused toimuvad Šotimaal Glasgows 6. augustil.

Peeter Tarvis
Peeter Tarvis
Liisa Ehrberg
Liisa Ehrberg
Josten Vaidem
Josten Vaidem
Janelle Uibokand
Janelle Uibokand
Peeter Pruus 2022
Peeter Pruus, UCI Mountain Bike Marathon World Championships, Haderslev, Denmark

Eesti Jalgratturite Liit tänab toetajaid Schenker, Scania, Rand ja Tuulberg Grupp, Jetoil, Standard, Hearum.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X