Šveitslased alustasid koduseid maastikusõidu maailmameistrivõistluseid võidukalt

Šveitsis Lenzerheides alanud maastikusõidu maailmameistrivõistlustel krooniti avapäeval teatesõidu võitjaks kohalike rõõmuks Šveitsi koondis (Filippo Colombo, Alexandre Balmer, Sina Frei, Jolanda Neff ja Nino Schurter) ajaga 1:00.00.

Teise koha pälvis 13-sekundilise kaotusega Saksamaa koondis (Leon Reinhard Kaiser, Elisabeth Brandau, Maximilian Brandl, Ronja Eibl ja Manuel Fumic) ning pronksmedalid viis koju Taani koondis (+0,34; Fini Sebastian Carstensen, Alexander Young Andersen, Annika Langvad, Malene Degn ja Simon Andreassen).

„Siin on hea atmosfäär ja kodus on alati tore võita,“ ütles oma kaheksanda maailmameistritiitli pälvinud Schurter peale võistlust. „Rada oli väga raske, aga teatesõit on alati erinev, sest terve võistkond peab hästi esinema.“

Oma neljanda MM-kulla võitnud Jolanda Neff lisas: „Kodus maailmameistrivõistluseid võiduga alustada on eriline tunne. See on parim võimalik algus ja nii palju inimesi tuli meile täna kaasa elama. Me läksime rajale taktikaga, et meie tugevaim rattur stardib viimasena ja see õigustas end ära. Tänane sõit oli väga raske, rada oli keeruline ja ma kannatasin palju, aga kõigil olid samasugused tingimused. Mul on hea meel, et kõik jõudsid tervena lõpuni.“

Eesti koondis teatesõidus ei osalenud. Esimestena asuvad eestlastest võistlustulle Markus Pajur ja Kätlin Kukk, kui neljapäeval antakse start olümpiakrossis mees- ja naisjuunioritele. Laupäeval võistlevad eliitklassides debütant Janika Lõiv ja Martin Loo.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X