Šveitsis toimuma pidanud maanteeratturite MM jäetakse ära

emv

Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) teatas, et tänavused maanteeratturite maailmameistrivõistlused Šveitsis, mis pidid toimuma 20.-27. septembrini, jäetakse ära.

Otsus võeti vastu pärast 12. augustil toimunud Šveitsi föderaalnõukogu istungit, kus otsustati laiendada riigis kehtivaid koroonaviiruse vastu võitlemise meetmeid. Uute piirangute järgi ei tohi kuni 30. septembrini toimuda Šveitsis üritusi, mis toob kokku üle tuhande inimese.

“Uute piirangute tõttu on Šveitsis võimatu korraldada maailmameistrivõistluseid. Juunioridest eliitklassideni välja oleks sinna oodata kokku ligi 1200 sportlast 90 erinevast riigist,” seisis UCI avalduses. “Lisaks peavad alates 8. augustist 45 riigi sportlased viibima riiki sisenedes eneseisolatsioonis, mis raskendab samuti olukorda.”

Maailmameistrivõistlustel oleks olnud kaheksa päeva jooksul kavas 11 starti. Kuna võistlused toimuvad ringi peal, siis on inimeste kontrollimine ja sotsiaalse d

Distantsi hoidmine raskendatud. “Me oleme kurvad ja pettunud. Töötasime kaks aastat kõvasti selle nimel, et korraldada erakordseid tiitlivõistluseid,” ütles korralduskomitee liige Gregory Devaud.

Eelmisel kuul teatas UCI president David Lappartient, et neil puudub MM-i korraldamiseks plaan B. Räägitud on, et eliitklassidele võiksid tiitlivõistlused siiski Itaalias toimuda.

Allikas: sport.err.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X