Šveitsis algasid trekisõidu Euroopa meistrivõistlused

Tim Torn Teutenberg

Šveitsis Grenchenis algasid trekisõidu Euroopa meistrivõistlused. Avapäeval jagati välja neli medalikomplekti.

8.-12. veebruarini peetaval EM-il on stardis üle 290 trekiratturi 26 erinevast riigist. Kokku jagatake välja 22 tiitlit. Kolmapäeval selgusid Euroopa meistrid naiste scratchis, meeste väljalangemissõidus ja võistkondlikes sprintides.

Naiste scratch ehk lõpufinišiga grupisõit oli 40-ringiline ehk kokku tuli sõita kümme kilomeetrit. Võistlejate keskmiseks kiiruseks mõõdeti 48,7 km/h. Euroopa meistriks krooniti portugallanna Maria Martins, edestades hispaanlannat Eukene Larrarte Arteagat ja poolatari Daria Pikuliki.

Meeste väljalangemissõidus sai kuldse medali kaela sakslane Tim Torn Teutenberg. Hõbeda teenis portugallane Rui Felipe Oliveira ja pronksi hollandlane Philip Heijnen. Väljalangemissõidu keskmine kiirus oli 51,9 km/h.

Naiskondlikus sprindis ei saanud keegi vastu Saksamaa kolmikule Lea Sophie Friedrich, Pauline Sophie Grabosch ja Emma Hinze. Nad võidutsesid ajaga 46,865. Teise koha pälvis Suurbritannia (Lauren Bell, Emma Finucane ja Katy Marchant; 47,639) ning kolmanda Holland (Kyra Lamberink, Steffie van der Peet ja Hetty van der Wouw; 47,431).

Meeskondlikus sprindis oli parim Holland koosseisus Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen ja Roy van der Berg, kes said finaalis kirja aja 42,325. Hõbemedali pälvis Suurbritannia (Jack Carlin, Alistair Fielding ja Hamish Turnbull; 43,565) ja pronksi Prantsusmaa (Timmy Gillion, Melvin Landerneau ja Sebastien Vigier; 43,332).

Neljapäeval on jagatakse medalid meeste punktisõidus, naiste väljalangemissõidus, meeste 1 km jälitussõidus ning mees- ja naiskondlikus jälitussõidus.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X