Suusatamise kolmekordne maailmameister võtab suvel appi mehaanilise dopingu

Virgo_Karu_näitab_noorematele_kandu

Hawaii Express Estonian  Cup maratonisari võib sellel aastal saada mõneti üllatusliku üldvõitja. Oma tõsistest plaanidest liidrisärk hooaja lõpuks enda selga jätta on avalikustanud värske seenioride kolmekordne suusatamise maailmameister Virgo Karu.

Olles analüüsinud 2017 hooaja tulemusi (mil mitmel korral jäi vanameister napilt esikümnest välja), on sellel hooajal plaanis appi võtta igati reeglipärased treeningvõtted.

“Estonian Cup korraldab ju nädal enne iga maratoni rajatutvustuse ja plaanin startida kõigil sellistel sõitudel uue akurattaga, mis otsustavatel tõusudel korrigeerib õige pisut minu väntamise sagedust. Kuivõrd võistlussõit on alati kõigest seitsme päeva kaugusel, jääb see korrektuur mulle lihasmälusse ja olen konkurentsis tagasi. Tahan rõhutada, et ma ei saavuta nõnda mitte ühtegi eelist – selline meetod aitab pelgalt tasandada võitlusvälja, kus kõik ratturid konkureerimas on. Samuti on see kooskõlas kõigi rattasõidureeglite ja juhenditega.  Asi on lihtsalt selles, et noorem põlvkond on sadulas aasta läbi ja ei arva suusatamisest suurt midagi. Mina loen oma missiooniks põlvkondade vahelise järjepidevuse hoidmist, kui talvised tegevused kipuvad silme eest kaduma. Loomulikult on sellel omad tagajärjed ja annan ju suure tüki edumaad käest.”

Maailmameistrile on toeks tema eakaaslased ja lähimad sõbrad, kelledest esimesena suundub uut vahendit testima Andrei Gristsenko Estonian Cup iga-aastasel varakevadisel luuresõidul 1-8-500. “Luurelaager lõpeb 22.04 ja esimene Synlab tervisesõit Põleva Kivi rattamaratoni radadel toimub viiendal mail.  Jõuan ise Karu jaoks ratast testida piisavalt ning õnneks jääb sealt veel tervelt kaks nädalat, et praktiliselt pakendist välja võetud mudelit saaks veel tehniliselt tuunida. Usun, et seatud eesmärk on täiesti saavutatav,” lisab Gristsenko.

Värske uudise valguses pole teada, kuidas suhtuvad initsiatiivi Eesti Jalgratturite Liit ning laiem rattaseltskond, kuid uut imeratast ennast saab näha Hawaii Express Estonian Cup sotsiaalmeediakanalitel juba alates 16.04.2018, kui stardib hooajaeelne kevadine luurelaager 1-8-500.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X