Suurvõistluste edetabel: Tour jääb alla ainult jalgpalli MM-ile

1050-single-default

Suurbritannia väljaanne Huffington Post reastas suurvõistlused nende vaadatavuse järgi. Esikohta hoiab oodatult jalgpalli MM, mida on jälginud keskmiselt 3,5 miljrdit inimest. Ajalukku on läinud 2014. aasta finaal, mida vaatas rohkem kui miljard inimest.
Teisel kohal asub Tour de France, mida on teleri vahendusel vaadanud keskmiselt 2,6 miljardit fänni. Kui tavaiselt toimuvad spordialad piiratud territooriumiga alal, siis rattasport on maailma paremini jälgitav spordiala. Raja ääres jagub ruumi kõigile ja pileteid müüakse üldiselt vaid finišilinnakus.
Kui jalgpalli maailmameistrivõistlustele ei ole Eesti koondisel asja olnud, siis Touril on meie mehed tegusid teinud korduvalt. Silmapaistvaimaks Eesti ratturiks on olnud kahtlemata Jaan Kirsipuu, kes kandis 1999. aastal nädal aega kollast liidrisärki.
Kolmandale kohale platseerus iga nelja aasta tagant peetav suveolümpia kahe miljardiga. Esikuuikusse mahtusid veel UEFA Meistrite Liiga finaal (1,7 miljardit), aasta enne suurt MM-i peetav FIFA Konföderatsioonide karikas (1 miljard) ja Aasia mängud (986 miljonit). Kogu edetabelit saate vaadata siit.

Allikas: www.spordipartner.ee

 

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X