Suure trio põnevast heitlusest väljus võitjana Van der Poel, Van Empelile viies MK-etapivõit

Mathieu van der Poel

Cyclo-crossi maailma karika sarja kaheksandal etapil Belgias Antwerpenis võidutsesid hollandlased Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) ja Fem van Empel (Pauwels Sauzen – Bingoal).

Üle pika aja nägi cyclo-crossi radadel mõõtu võtmas Mathieu van der Poeli, Wout van Aerti (Jumbo-Visma) ja valitsevat maailmameistrit Tom Pidcocki (Ineos Grenadiers). Trio vägevast heitlusest väljus võitjana Van der Poel, kes hakkas teistega vahet kasvatama juba alates teisest ringist ning lõpetas seitsmeringilise võistluse ajaga 59.04. Teisena lõpetanud Van Aert kaotas talle 23 sekundiga ja kolmandana finišeerinud Michael Vanthurenhout (Pauwels Sauzen-Bingoal) 34 sekundiga. Päev varem Superprestige’i etapil Boomis võidutsenud Pidcock pidi leppima seekord kaheksanda kohaga, kaotades võitjale ühe minuti ja 14 sekundiga.

Küsides Van der Poelilt, kas ta võistluse jooksul vigu ka tegi, vastas ta: „Hetkel ei meenu küll ja see on vist hea asi. Ma tundsin ennast hästi ja olin võimeline üsna varakult vahet kasvatama hakkama. Ma olen üsna õnnelik tänase võidu üle.“ Seejuures võidutses Van der Poel ka eelmisel nädalavahetusel peetud MK-sarja etapil Hulstis.

Eliitnaiste seas teenis tänavuse hooaja viienda MK-etapivõidu valitsev Euroopa meister Van Empel ajaga 49.10. Eelmisel kahel etapil võidutsenud kaasmaalanna Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck) kaotas 20-aastasele Van Empelile 34 sekundiga ning Shirin van Anrooij (Baloise Trek Lions) ühe minuti ja 12 sekundiga.

„Võistluse esimene pool ei läinud hästi. Mu käed olid väga külmad ja käigu vahetamine oli natuke keeruline. Mu fookus oli samuti kuskil mujal. Sõidu teises pooles tundsin end taas hästi ja olin võimeline tegema enda võistlust, millest oli esikoha teenimiseks piisavalt. Ma olen rõõmus viienda MK-etapivõidu üle,“ ütles Van Empel finišis. „Novembris keskendusime treenimisele ning nüüd detsembris on hea meel jälle tagasi olla parimas vormis. Samas ega need eelmised võistlused ka just kehvasti ei läinud.“

Valitsev cyclo-crossi maailmameister Pauline Ferrand-Prevot seekord finišisse ei jõudnud. Esimesed seitse kohta kuulusid hollandlannadele, esikümnesse mahtusid veel kaks belglannat ja 19-aastane Luksemburgi rattur.

Cyclo-crossi MK-sarja üheksas etapp peetakse 11. detsembril Iirimaal Dublinis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X