Suure kukkumisega alanud Giro etapi võitis Campenaerts

Itaalia velotuuri 15. etapi võitis Victor Campenaerts, Eesti ratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe tõusid üldarvestuses kahe koha võrra.

Pühapäevane etapp algas ränga õnnetusega, mille tõttu peatati sõit pea pooleks tunniks. Pausi järel lasti massikukkumisest pääsenud ratturid, nende seas ka Tanel Kangert (Team BikeExchange) ja Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty – Gobert Materiaux), taas rajale.

Üldtabelis kuuendal kohal asetsev Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe), Natnael Berhane (Cofidis) ja Jos Van Emden (Jumbo-Visma) olid sunnitud vigastuste tõttu ravi saama ning Giro d’Italia pooleli jätma. Hiljem jättis saadud vigastuste tõttu etapi pooleli ka Ruber Guerreiro (ED Education-Nippo).

147 kilomeetri pikkuse etapi võitis Victor Campenaerts, kes alistas lõpuspurdiga Oscar Riesebeeki (Alpecin-Fenix). Kolmandana lõpetas Nikias Arndt (Team DSM), kes ületas finišijoone seitse sekundit hiljem. Mõlemad eestlased lõpetasid peagrupis, võitjast 17 minutit ja 21 sekundit hiljem. Kangert sai kirja 28. ja Taaramäe 55. koha.

Üldarvestuses jätkab liidrina Egan Bernal, kelle edu Simon Yatesi ees on minut ja 33 sekundit. Taaramäe tõusis 20. kohalt 18. (kaotus liidrile +16.04), Kangert parandas samuti oma positsiooni kahe koha võrra, hoides nüüd 21. kohta (+18.53).