Suurbritannia trekirattur püstitas EM-il uue naisjuunioride maailmarekordi

Suurbritannia trekirattur Zoe Backstedt püstitas Hollandis Apeldoorni velotrekil naisjuunioride kahe kilomeetri jälitussõidus uue maailmarekordi 2.17,489.

Eelmisel nädalal peetud juunioride ja kuni 23-aastaste trekiratturite Euroopa meistrivõistlustel edestas Backstedt kahe kilomeetri jälitussõidus venelannat Alena Ivantšenkot (2.22,531) ja belglannat Marith Vanhovet (2.23,982).

Kokku jagati EM-il 44 medalikomplekti. Kõige edukam riik oli Venemaa, kelle sportlased teenisid 16 kuld-, kaheksa hõbe- ja viis pronksmedalit. Kokku 29 medalit. Riikide edetabelis sai teise koha Suurbritannia (10-9-8) ja kolmanda Itaalia (7-3-4).

Võitjad alade kaupa:

Naisjuuniorid

Scratch: Valentina Basilico (Itaalia)

Naiskonnasprint: Venemaa (Jelizaveta Bogomolova, Jelizaveta Kretškina, Alina Lüsenko)

Naiskondlik jälitussõit: Saksamaa (Grace Lister, Madelaine Leech, Millie Couzens, Zoe Backstedt)

Väljalangemissõit: Alina Moiseeva (Venemaa)

Individuaalne jälitussõit: Zoe Backstedt (Suurbritannia)

Sprint: Alina Lüsenko (Venemaa)

500 m paigalsstart: Alina Lüsenko (Venemaa)

Omnium: Millie Couzens (Suurbritannia)

Punktisõit: Alena Ivantšenko (Venemaa)

Keirin: Alina Lüsenko (Venemaa)

Madison: Suurbritannia (Millie Couzens – Zoe Backstedt)

 

Kuni 23-aastased naised

Väljalangemissõit: Chiara Consonni (Itaalia)
Individuaalne jälitussõit: Silvia Zanardi (Itaalia)

Scratch: Maike van der Duin (Holland)

Naiskonnasprint: Venemaa (Ksenia Andreeva, Serafima Grišina, Jana Tüštšenko)

Naiskondlik jälitussõit: Itaalia (Chiara Consonni, Eleonora Camilla Gasparrini, Martina Fidanza, Silvia Zanardi)

Punktisõit: Silvia Zanardi (Itaalia)

Sprint: Jana Tüštšenko (Venemaa)

500 m paigaltstart: Jana Tüštšenko (Venemaa)

Omnium: Maria Martins (Portugal)

Keirin: Ksenia Andreeva (Venemaa)

Madison: Itaalia (Chiara Consonni, Martina Fidanza)

 

Meesjuuniorid

Scratch: Phillip Mathiesen (Taani)

Meeskonnasprint: Suurbritannia (Ed Lowe, Marcus Hiley, Harry Ledingham Horn)

1 km paigaltstart: Willy Ieonhard Winrich (Saksamaa)

Meeskondlik jälitussõit: Suurbritannia (Josh Charlton, Joshua Giddings, Joshua Tarling, Ross Birrell)

Väljalangemissõit: Matyas Koblizek (Tšehhi)

Individuaalne jälitussõit: Samuele Bonetto (Itaalia)

Sprint: Nikita Kalatšnik (Venemaa)

Omnium: Joshua Tarling (Suurbritannia)

Punktisõit: Milan Kadlec (Tšehhi)

Keirin: Nikita Kalatšnik (Venemaa)

Madison: Suurbritannia (Josh Charlton – Joshua Giddings)

 

Kuni 23-aastased mehed

Individuaalne jälitussõit: Tobias Buck Gramcko (Saksamaa)

Väljalangemissõit: Maikel Zijlaard (Holland)

Scratch: Rodrigo Caixas (Portugal)

Meeskonnasprint: Suurbritannia (Alistar Fielding, Hamish Turnbull, Hayden Norris)

1 km paigaltstart: Daan Kool (Holland)

Meeskondlik jälitussõit: Venemaa (Egor Igošev, Ilia Štšegolkov, Ivan Novolodskii, Vlas Šitškin)

Punktisõit: Vlas Šitškin (Venemaa)

Sprint: Mihhail Iakovlev (Venemaa)

Omnium: Matias Malmberg (Taani)

Keirin: Mihhail Iakovlev (Venemaa)

Madison: Suurbritannia (Rhys Britton, William Tidball)

Impression