Suurbritannia naised võitsid Tokyos ajaloolise madisoni sõidu

229954970_1939468139549232_7934620558577227792_n

Tokyo olümpiamängudel sõideti esmakordselt ajaloos naiste madisoni sõit, mille võitsid ülekaalukalt 78 punktiga Suurbritannia trekisõitjad Laura Kenny ja Katie Archibald.

 Madison on nagu grupisõit, aga paaridele, kus üks võistleja on võistlustules samal ajal kui teine puhkab ja oma vahetust ootab. Sõidu ajal on lisaks lõpufinišile ka vahefinišid. Naiste madisoni pikkuseks oli 70 ringi ning Suurbritannia duo asus liidripositsioonile juba esimese vahefiniši järel. Kenny jaoks oli tegemist viienda ja Archibaldi jaoks teise olümpiakullaga.

Esimese vahefiniši järel langesid medalikonkurentsist aga itaallannad ja iirlannad, kes omavahel kokku põrkasid ja kukkusid. Kukkumisi oli üldse palju ja samal põhjusel langes kõrgest mängust ka Holland, kes pidi leppima lõpuks neljanda kohaga. Teise koha teenis Taani duo Amalie Dideriksen ja Julie Leth (35 punkti) ning kolmanda neutraalse lipu all võistlevad Gulnaz Hatuntseva ja Mariia Novoldskaia (26).

Madison oli varasemalt olümpiaprogrammis aastatel 2000, 2004 ja 2008, aga seda ainult meeste arvestuses.

Meeste sprindis pälvis Holland kaksikvõidu. Kuldmedali sai kaela Harrie Lavreysen ja hõbeda Jeffrey Hoogland. Pronksisõidus oli parim britt Jack Carlin.

Laupäeval peetakse Izu velodroomil meeste madisoni finaalsõit.

 

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X