Strade Bianche võitsid Pidcock ja Vollering

Thomad Pidcock

Itaalias Toskaanas Siena lähiümbruses peeti meestele 17. korda ja naistele 9. korda legendaarne ühepäevasõit Strade Bianche (World Tour; 184/136 km). Esikohad teenisid britt Thomas Pidcock (Ineos Grenadiers) ja hollandlanna Demi Vollering (Team SD Worx).

Mägisel võidusõidul, kus oli sees 11 kruusasektorit, ründas Pidcock grupist juba 50 kilomeetrit enne finišit Monte Santa Marie kruusasektoril, kus samuti mullu sõitis peagrupist minema hiljem soolovõidu pälvinud Tadej Pogacar. Pidcock püüti aga kinni ning viimasele Siena lõputõusule tuli koos kuueliikmeline grupp. Oma paremuse pani lõpuks siiski kindlalt maksma Pidcock ajaga 4:31.41. Ühtlasi on ta esimene Suurbritannia rattur, kes sellel ikoonilisel sõidul võidutsenud.

„Mul ei olnud plaanis rünnata seal, kus ma ründasin. Ausalt öeldes olen end sel nädalal hästi tundnud ja mu sisetunne ütles, et siit võib midagi ilusat tulla. Teadsin, et täna on minu päev,“ ütles Pidcock. „Nad püüdsid mind mitu korda kinni ja mõtlesin juba, et rikkusin oma võiduvõimalused, aga lõputõusul olin siiski kõige kiirem. Selle võidu kohale jõudmine võtab nüüd natuke aega.“

Teise koha teenis prantslane Valentin Madouas (Groupama – FDJ; +0.20) ja kolmanda belglane Tiesj Benoot (Jumbo-Visma; +0.22).

Naiste võistlusel oli kaheksa kruusasektorit ning võitja selgitati välja fotofinišiga. Vollering (3:50.35) edestas vaid millimeetritega klubikaaslast Lotte Kopeckyt, kes võidutses eelmisel nädalavahetusel Belgias peetud World Touri ühepäevasõidul Omloop Het Niewsblad. Kolmanda koha sai ameeriklanna Kristen Faulkner (Team Jayco AlUla; +0.18).

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X