Steven Kalf: tahan ka ise võita

steven

Tänavu esimest aastat profijalgratturina võistlev Steven Kalf on esimestel võistlustel olnud Team Illuminate meeskonnas Martin Laasi abiline, kuid mees tahaks ka ise võitjana finišeerida.

Kolme kuu järel koju jõudnud Steven Kalf ütles, et kui talle antakse meeskonna juhtide ja treenerite poolt võimalus ning on vabad käed, siis tahaks ta kindlasti ise ka mõne etapi võtta. “Kui sellist võimalust pakutakse, siis lähen kindlasti selle peale,” märkis noor rattur.

Steven Kalf ütles, et profiratturina on tegelikult sama tunne nagu enne, kuid juba esimesel suuremal võistlusel Tour of Kolumbial oli tase palju teisem. “Seal nägin tõesti, et hoopis teiste meestega tuleb joonel olla. Tais oli ka hea tase, aga sain oma ülesannetega Martin Laasi aidata hakkama,” lausus ta.

Steven Kalfi hinnangul on erinevused amatööri ja profi vahel tema jaoks selles, et kui ta oli Prantsusmaal terve hooaeg kohapeal ja sõitis kohalikke sõite, siis nüüd on võistluspaikade valik palju laiem ja loodetavasti on järgmine võistlus Lõuna-Koreas.

“Treeningute poole pealt on kõik sama ja püüan arengut edasi viia, kuigi võistlused on muidugi kõvasti raskemad,” rääkis noor rattur. “Tais oli kolmas etapp 200 km pikk, kuus ja pool tundi sõitu, 4000 tõusumeetrit ja ulmelised mäed. Sain sellega hakkama ja viimasel etapil suutsime Martin Laasi võidule viia ning olen rahul oma arenguga.”

Steven Kalfi sõnul on ta meeskonnaga hästi kohanenud. “Igal kontinentaaltiimil on oma probleemid, aga viriseda ei saa, sest olen saanud võistelda ja eks me näeme kuidas edasi. Olen rahul, et olen saanud eksootilistesse riikidesse, kuhu poleks hetkel kuidagi sattunud,” tõdes ta.

Allikas: saaremaasport.ee

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X