STEVEN KALF LÕPETAS MARTINIQUEL TOIMUNUD VELOTUURI KOLMANDANA

Nädalavahetusel leidis Martinique saarel aset kaheetapiline Grand Prix de la CTM, kus osalesid ka klubis Team Crédit Mutuel-Garage Premier-Fewoss sõitvad eestlased Steven Kalf ja Gert Kivistik.

Esimeseks etapiks oli 13 km pikkune eraldistart, mis lõppes 3 km tõusuga. Eraldistardi lõpetas Kivistik neljandana ja Kalf kaheksandana.

Pühapäeval oli teiseks etapiks 108 km pikkune grupisõit, mis toimus 10,8 km pikkusel ringil. Sõidu algfaasis tekkis ette 10-liikmeline jooksikutegrupp ja vahe kasvas ligi 2 minuti peale.

“Meil kedagi sees polnud, samuti ei olnud ees eraldistardi esimest kahte meest. Koondasime jõud ja suutsime vahe minuti peale sõita, andsime ees hea hooga minna ja kuidagi tekkis töötavate meeste taha väike vahe, kuna enamik mehi oli motiveeritud ette järgi sõitma, lükkasime kohe gaasi põhja ja eraldusime väikse pundiga peagrupist ning suutsime järgnevatel ringidel esimesed kinni püüda. Mõni ring enne lõppu hakkasid toimuma uued äraminekukatsed, kui lõpuks tekkis meie jaoks ideaalne äraminek, kus kaheksast liikmest olime esindatud kolmekesi. Kõik tundus kenasti kontrolli all, viimasele ringile minnes tabas mind aga rehvipurunemine, tehnilise abi auto oli jäänud enne maha jäänud ratturite taha, kuna vahe oli ca 40 sekundi kandis ja autosid koheselt vahele ei lastud. Sellega tuli Kalfil ja meeskonnakaaslasel Florian Renel sõit kahekesti ära lahendada. Punti oli jäänud üks kiirema jalaga mees, sõidu hilisem võitja Jordan Labejof (JC231), kellest Kalf proovis ka raja raskema osa peal vabaneda, kuid tulutult, sest JC231 mehed olid oma võimalustest teadlikud ja nende tugev sõitja Mickael Stanislas ei lasknud sõidul liiga lahtiseks muutuda ja võttis tempo tegemise enda peale. Lõpukurvi jõuti viiekesi, finish oli kergelt tõusvas joones ja vastu tuult. Kalf alustas finishit üpris kaugelt, Jordan Labejof tuli veidike kaugemalt ja sai ees olevate meeste tuules purjetada ning vahetult enne finishijoont Kalfist mööduda. Mina ise lõpetasin sõidu kaheksandana, kaotades võitjale 1.39 ja langesin sellega kokkuvõttes kuuendaks. Viimase etapi teisena lõpetanud Kalf tõusis kahe päeva kokkuvõttes kolmandaks,“ kommenteeris sõitu Gert Kivistik.

Kalfi ja Kivistiku järgmine sõit toimub 26.-29. märtsil “Criterium des Quartiers de la Ville du Lamentin” nimelisel mitmepäevasõidul.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X