Stephens teenis etapivõidu, Ebras 58.

Prantsusmaal jätkuval Normandia velotuuri (UCI 2.1) kolmandal etapil (136,8 km) pälvis etapivõidu ameeriklanna Lauren Stephens (Cynisca Cycling; 3:16.49). Eestlannad Elisabeth Ebras (UAE Development Team) ja Laura Lizette Sander (AG Insurance – Soudal NXTG) lõpetasid vastavalt 58. ja 79. kohal.

Soolovõidu teeninud Stephens edestas seitsme sekundiga prantslannat Victoire Bertaud (Cofidis Women Team) ja 20 sekundiga prantslannat Gladys Verhulst-Wildi (FDJ-SUEZ). Ebras kaotas võitjale viie minuti ja 19 sekundiga ning valitsev Eesti meister Sander viie minuti ja 35 sekundiga.

„Tunne oli hea ja tiim tahtis, et me võistluse alguse poole jooksikute hulka saaksime. Olin ühes suuremas minekus sees, aga see toodi tagasi,“ rääkis Ebras võistluse järel. „Rünnakutega väsitasin ennast ehk liiga ära, seega olin juba enna lõpuringe veidi väsinud. Lõpuringidel jäin täpselt enne tähtsat tõusu kukkumise taha, mis ka eriti kaasa ei aidanud ehk kokkuvõttes tulemus midagi erilist ei olnud.“

Üldarvestuses jätkab liidrina hollandlanna Ellen van Dijk (Lidl-Trek). Berteau kaotab talle ühe ja riejanne Markus (Team Visma | Lease a Bike) 13 sekundiga. Ebras (+6.25) on 48. ja Sander (+14.25) 74. positsioonil.

Pühapäeval on kavas taas mägisem 138,5-kilomeetrine etapp.

Foto: Arianna Bonaita

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X