Sten-Tristan Raid võitis Jelgavas kahel päeval järjest

Läti BMX sarja kolmas etapp peeti 1. augustil Jelgavas ja edu saatis seal Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi noorsportlasi.

Esikohani jõudis lausa kaks võistlejat, 12-aastaste poiste rühmas Sten-Tristan Raid ja 11-aastaste seas Ruudi Lumiste. 10-aastaste tüdrukute hulgas võitis Paula Palmiste 3. koha.

Kogu see TÜASK kolmik on kõvad tegijad ka rahvusvahelises plaanis. Raid sai viimati toimunud Euroopa meistrivõistlustel oma vanuserühmas 4. koha, Lumiste 5. koha, Palmiste aga maailmameistrivõistlustel 3. koha.

Järgmisel päeval võisteldi Jelgava linna karikatele ja seal jätkas Sten-Tristan Raid oma eduteed. Tõnis Mugra (TÜASK) sai 14-aastaste poiste hulgas 2. koha. Ruudi Lumiste lõpetas sedapuhku kolmanda koha karikaga.

Eestlaste tugevat üldist taset näitab seegi, et mitmed jäid vaid koha-kahe võrra esikolmikust välja. Oliver-Sten Saar (BMX Turku) tuli 14-aastaste poiste seas kummalgi päeval 4. kohale. Anni Annama (TÜASK) sai tüdrukute 13+ rühmas ja Jakob Maaten (Velo) 9-aastastest poiste hulgas esimesel päeval 4. ja teisel 5. koha, 12-aastane tüdruk Loviisa Ly Puri (Velo) võitis vastupidi 5. ja 4. koha, cruiseri-sõitja Kaarel Maaten (Velo) kaks korda 5. koha.

Põhipäeval ehk Läti sarja etapil jõudsid A-finaali veel Ever Richard Rannamets (Airpark, B7 6. koht), Oskar Lehto (TÜASK, B13 7. koht), Kristen Kaur Aardevälja (Vooremaa Centrum, B6 7. koht) ja Janek Maidla (Airpark, Cr30+ 8. koht). Kokku võistles Jelgavas 370 sportlast ja neist 29 olid eestlased.