Sten Tristan Raid sai Maailmameistrivõistlustel 7. koha, Ruudi Lumiste jõudis veerandfinaali!

BMX_baku

2 Eesti BMX krossiratturit osalesid sellel aastal Challenge klassi Maailmameistrivõistlustel Bakuus ja sõitsid suurepäraselt – Ruudi Lumiste jõudis veerandfinaali, Sten Tristan Raid jõudis finaali ja saavutas 7. koha.

Meie BMX krossiratturid on sel aastal järjepidevalt kergitanud Eesti parimat tulemust BMX krossis ja seekord on see jõudnud juba sellistesse kõrgustesse, mida on väga raske järgi teha. Finaalikoht Maailmameistrivõistlustel on teadagi enamuse BMX krossiratturi unistus ja see on tänaseks tõsiasi, et Eesti rattur on sellega hakkama saanud. Eks selleks on ikkagi kõvasti ka vaeva nähtud.

Tänane võistlus algas Ruudi Lumistele suurepäraselt, eelsõitudes kohad 3., 1. ja 2. viisid ta kindlalt veerandfinaali. Seegi on noorele ratturile saavutus, kui saad nii kõrgetasemelisel võistlusel kvalifikatsioonist edasi, veerandfinaalis aga Ruudil start pisut ebaõnnestus ja rajal oli väga keeruline oma kohta parandada, tase on lihtsalt nii kõrge, ühtki eksimust siin ei andestata.

Sten Tristan Raidil oli kvalifikatsioonis väga tugevas konkurentsis edasipääsu saavutada üliraske. Kohad eelsõitudes 4., 3. ja 3. viisid ta siiski veerandfinaali, veerandfinaalis tuli 3. koht ja poolfinaali Sten võitis. Olgu siin ära märgitud, et Maailmameistrivõistlustel lubatakse ka nooremates vanuseklassides kasutada clip pedaale, Sten sellel võistlusel neid ei kasutanud ja see omas kindlasti ka mõju stardikiirendusel. Eks see võis ka põhjus olla, miks finaalis blokeeriti Sten juba stardisirgel ära ja siis viraažis ning sellises tihedas grupis kohta parandada praktiliselt võimalik ei ole, Stenile aga ikkagi väga tubli 7. koht, mis märgib tänaseks Eesti parimat tulemust BMX krossis.

Liitu uudiskirjaga!

Kui soovid olla esimeste seas, kes saavad Eesti Jalgratturite Liidu uudiskirju oma meilile, siis liitu meie pressilistiga! Saadame kord kuus välja uudiskirja meie sportlaste tegemistest ning jooksvalt teavitusi eesolevate koolituste kohta.

Eesti Jalgratturite Liit (lühend EJL) koordineerib jalgrattaspordiga seonduvat tegevust Eestis.
EJL on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) ja Euroopa Jalgratturite Liidu (UEC) liige.

X