Sten Tristan Raid Euroopa karikavõistluste etapil taas poodiumil

Euroopa karikavõistluste 8. etapil BMX krossis tõusis Sten Tristan Raid taas poodiumile, suurepärast sportlikku vormi näitav Tartu krossirattur pidi seekord alla vanduma vaid ühele Belgia ratturile ja saavutas igati hinnatava 2. koha.

Võistlus algas taas kvalifikatsioonisõitudega ja Sten sai sellest raskusteta läbi, võites kõik eelsõidud. Veerandfinaalis polnud Stenile taas vastast ja selle võiduga oli ta juba poolfinaalis. Iga sõiduga sõeluti välja nõrgemad ja poolfinaal oli Stenil  juba väga esindusliku koosseisuga, ometi võitis Sten ka selle ja oodata jäi vaid finaalsõitu. Võidult – võidule sammunud rattur oli finaaliks ootused väga kõrgeks kruvinud ja pöidlahoidjatel ei tulnud ka pettuda, Sten tegi suurepärase stardi ja sööstis taas võidu poole. Ometi kõik päris nii libedalt ei läinud ja kokkupõrge esimeses viraažis hilisema võitjaga oleks võinud lõppeda kurvalt. Sten näitas selles olukorras suurepärast rattavalitsemist ja suutis säilitada 2. koha, Belgia ratturit ei suutnud Sten siiski enam kätte saada ja nii kuuluski Stenile igati tubli 2. koht, võitja B10 vanuseklassis oli seega Jaro Spooren Belgiast. Kahel päeval järjest sõita ennast Euroopa karikavõistlustel poodiumile on aga igati mehetegu!

G13-14 vanuseklassis oli stardis veel teinegi Eesti krossirattud Miina Ojasild, eelsõitude kohad 5., 3. js 5. aga eelsõitudest noort ratturit kaugemale ei lubanud.